Banyo

Küçük Banyolar İçin Büyük İpuçları

Raflar

Apartman dairelerinde her zaman en büyük alanı salonlar ve odalar alır. En küçük alan ise normal olarak banyolara kalır. Banyo, insanların en çok zaman geçirdikleri yaşam alanlarından biridir. Herkes şık ve kullanışlı bir banyosu olmasını ister ancak eğer apartman dairesinde yaşıyorsanız, yapacaklarınız kısıtlıdır. Sizlere küçük banyolarda yer açmak, boş alanı büyültmek için yapmanız gereken bir kaç ipucundan bahsedeceğiz.

  • İlk olarak, kendinize daha çok alan yaratmak için, depolama konusuna değineceğiz. Banyoda havlular, temizlik malzemeleri gibi bir çok ürün bulunur. Önemli olan bunları düzgün ve kolay erişebilecek şekilde depolamak. Bunun için duvara raf takmayı düşünebilirsiniz. Takacağınız rafların üzerlerine havlularınızı, bakım ürünlerinizi kolaylıkla yerleştirebilir ve ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Ya da rafları duvara asmak istemezseniz, portatif raf satın alabilirsiniz. Portatif rafı, banyoda kullanmadığınız bir bölgeye koyar ve araç gereçleri dizebilirsiniz.

Düzenli Olma

  • İkinci olarak, düzenli olmanız gerekir. Mağazalardan alabileceğiniz boy boy kutular sayesinde, banyoda duran ürünleri kutulara koyarak, dağınıklığı ortadan kaldırabilirsiniz. Bu sayede banyonuz düzenli ve kullanışlı olacaktır.

Düzenli Olma

  • Üçüncüsü, küçük banyoların daha büyük gözükmesi için, yer ile duvarları açık renklerde boyamalı ya da bu renklerde karo döşemelisiniz. Bu sayede banyonuzda, renk uyumu oluşur ve olduğundan daha geniş ve ferah durur.

Renk Seçimi

  • Ve son olarak, elinizi kuruladığınız havluları, gün içerisinde kullandığınız bakım ürünlerini, duvara takılan aparatları kullanarak ortadan kaldırmalısınız.

Duvara Monte Aparatlar

İşin özü tamamen sizin düzenli ve tertipli olmanız bir de küçük göz oyunları ile olduğundan daha büyük ve ferah bir banyo yaratabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu