Ev DekorasyonuMobilyaOfis

Çalışma Odası Dekorasyon Fikirleri

Çalışma odanız hayatınızı kazandığınız ortamlar olduğu için bu alanlara ayrı bir özen göstermelisiniz. İster evde ister iş yerinde nerede olursa olsun çalışma odanız önce sağlığınıza uygun sonra da iş performansınıza göre döşenmelidir.

Çalışma Odası Tasarımları - 12

Çalışma odaları insanların kişiliklerini yansıtır bu sebeple birinin çalışma odasından onunla ilgili bilgi edinilebilir. Evden çalışan insanlar için bilgisayar veya dosyalar kucakta çalışmak uygun bir yöntem değildir. Bu şekilde çok geçmeden uykunuz gelir ya da performansınız düşecektir. En doğrusu kendinize ait bir masanızın olmasıdır.

Çalışma Odası Tasarımları - 6

Çalışma odanız sizin rahat hareket edebilme şeklinize göre düzenlenmiş olmalıdır. Önemli olan moda renk ve mobilyalar değil sizin içinde kendinizi nasıl hissettiğinizdir. Mesela seçilen çalışma odası renkleri ortamın çalışmaya müsait ferah olmasını sağlamalıdır. Bu sebeple pastel tonları önerilebilir. Pastel tonlarından beğendiğiniz bir renk ile çalışma odanızı kaplayabilirsiniz.

Çalışma Odası Tasarımları - 7

Duvarlarınızın birini farklı bir renge boyayarak tekdüzelikten kurtulabilirsiniz. Çalışırken ihtiyaç duyduğunuz malzemeler hemen elinizin altında olmalı ve onları ararken zaman kaybınız olmamalıdır.

Çalışma Odası Tasarımları - 8

Masanızın üzerine veya yanlara ahşaptan veya demirden raflar yerleştirip gerekli malzemelerinizi buralara koyabilirsiniz. Böylelikle eşyalarınızı bir bakışta bulabilirsiniz. Yine bu raflara dağınık çalışma odası tarzını sevenler için üst üste kitap ve dergiler konulabilir. Aklınızda tutmakta zorlandığınız ya da hatırlamak istediğiniz ayrıntıları renkli kalemler ile yazarak duvara monte edeceğiniz bir panoya yerleştirebilirsiniz.

Çalışma Odası Tasarımları - 9

Bu tür panolar birden çok başlığı aynı çatı altında toplamak için ideal yerlerdir. Çalışma odanıza seçtiğiniz koltuğunuz bel ve sırtınız için düşünülmüş olmalıdır. Çok fazla küçük eşyanız varsa odanızın çeşitli yerlerinde renkli kutular içinde muhafaza edebilirsiniz.

Çalışma Odası Tasarımları - 10

Böylece hem dağınıklığı toplamış hem de dekoratif kutular ile odanıza renk katmış olursunuz. Çalışma odalarının aydınlatmaları yeterli seviyede olmalıdır. Bunun için birbirinden şık aydınlatmalardan seçerek odanızı dekore edebilirsiniz.

Çalışma Odası Tasarımları - 11

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu