BanyoDuvar Dekorasyonu

Banyo İçin Ayna Tasarımları Hakkında İpuçları

Banyo Ayna Tasarımları - 5

Banyo ebat olarak evin her zaman en küçük odasıdır. Banyoyu büyük göstermek için sizlerle daha önce paylaştığımız “Küçük Banyolar İçin 20 Dekorasyon Modeli” ve “Küçük Banyolar İçin Büyük İpuçları” yazılarımızda neler yapmanız gerektiği hakkında ipuçları vermiştik. 

Banyo Ayna Tasarımları - 4
Banyo Ayna Tasarımları - 6Banyoya girildiğinde ilk göze çarpan ve güzel olması için yüksek paralar verilen eşya her zaman aynadır. Ayna ve lavabo her zaman banyoda en dikkat edilen yerlerin başında gelir. Biz sizlerle bu yazımızı (banyonuzun güzel, modern ve göz alıcı olmasını istiyorsanız), bir fikir vermesi, değişik tasarımları fark etmeniz amacıyla yazıyoruz.

Banyo Ayna Tasarımları - 8

Öncelikle dikkat etmeniz gereken aynanın ne çok büyük ne de çok küçük ebatlarda olmasıdır. Orta karar bir ebat seçmenizi ve aşırılardan kaçmanızı tavsiye ediyoruz. Daha sonra dikkat etmeniz gereken ikinci konu da, klasik tarzda bir banyoya sahipseniz koyu renklerde, modern bir banyoya sahipseniz daha göz alıcı renklerde çerçevelere sahip ayna almalısınız. Zaten kahverengi bir tonlarda banyoya sahip olup, kırmızı renkli bir ayna almazsınız. Ama örnek veriyorum, siyah ağırlıklı bir banyoya sarı renkte bir ayna almanız, güzel durabilir. Zıt renklerde aralara serpiştireceğiniz eşyalar banyonuzu oldukça şık gösterecektir. Ama yinede abartmamalısınız.

Banyo Ayna Tasarımları - 3

Banyo Ayna Tasarımları - 7

Diğer bir konu da aynanın şeklidir. Genellikle ve kullanışlı olan kare ya da dikdörtgen biçimlerdeki aynalardır. Kullanımı oldukça rahat ve güzel duran şekillerdir. Ancak banyonuzdaki diğer eşyalar yuvarlak ya da oval tarzda ise köşeli bir ayna seçimi yaparsanız, banyoya girdiğinizde ortalık çok karışık gibi gelebilir. Yani kısacası göz yorar.

Banyo Ayna Tasarımları - 2

Eğer banyonuz olduğundan daha küçük duruyor ise seçeceğiniz aynanın çerçevesiz olması, banyoyu daha ferah ve olduğundan büyük hissetirecektir. Demek istediğim çerçevesiz aynalar ortamın daha ferah olmasına yardımcı olur.

Banyo Ayna Tasarımları - 1

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu