Bahçe

Bahçeler İçin Farklı Dekorasyon Fikirleri

Çoğu kişi bahçeli ev sever ve bahçelerinde ufak uğraşlar yaparken dinlenir stres atarlar. Yüksek binaların beton yığınlarının arasında olmaktansa burada huzurlu bir yaşamı tercih ederler. Bahçelerde yaşam alanlarının içerinde olan ve dekorasyon isteyen yerlerdir. Bahçeniz için güzel bir ortam oluşturmak ve ailenizle birlikte bu ortamda zaman geçirmek oldukça keyifli olacaktır. Bahçe dekorasyonu biraz emek ve para isteyen bir uğraştır ve bu alanı dekore etmek içinde bazı ipuçlarını uygulamanız gerekir.

Bahçe Dekorasyonu Fikirleri 1
Bahçe dekorasyonu hayal gücünüzle sınırlı olmayacak kadar geniştir ve özgürdür.
Bahçenizde yapacağınız renkli taşlardan bir yol sizin için rahat bir şekilde bahçenizde gezinme alanı oluştururken, bahçenizin görüntüsü içinde oldukça şık olacaktır. Yine bahçenize ferforjeden veya ahşaptan yaptıracağınız çardağın dört bir köşesine ekeceğiniz sarmaşıklarla üstünü kaplamasını sağlayın çardağın altını beton zemin ile kaplayın ve bu alana oturmak için masa ve sandalye takımı koyun.

Bahçe Dekorasyonu Fikirleri 6

Sıcak yaz aylarında serinlemek ve kahve keyfi yapmak için ideal bir mekan olacaktır. Bahçenizin değişik yerlerini çiçeklendirebilir veya bodur ağaçlarla bahçenizin çevresine ekin. Bu sayede meyvelerinden da faydalanırsınız.

Bahçe Dekorasyonu Fikirleri 5
Bahçenizde kendi tasarımlarınızla yapacağınız saksılarla taşlı yolun kenarlarına konularak içlerine renkli çiçekler ekerek kolunuzu renklendirin.

Bahçe Dekorasyonu Fikirleri 4
Yine bahçenizde eskiden kalan bir el arabasına toprak doldurup ona ekeceğiniz çiçeklerle bahçenin orta kısımlarına monte ederek bu alanın renklenmesi için görsel bir obje ile tamamlayın.

Bahçe Dekorasyonu Fikirleri 3
Bahçenizde ekip biçmek organik bitkiler yetiştirmek istiyorsanız bu alanları belirleyin ve ocak ocak ayırarak ocakların arasında gezinebilmeniz için renkli taşlarla veya renkli parkelerle yollar yapın. Yolların iki tarafına da oluklar açın, bu oluklar yağan yağmurlarda bitkilerin fazla suda kalmasını engellerken bitkilerin arasında gezinirken çamura batmanızı engellerken bitkilerinizi rahatlıkla ekip toplamanız mümkün olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu