Bahçe

Yaz Aylarının Olmazsa Olmazı “Hamak”

Hamak Modelleri - 2

Hamakta uzanıp dinlenmenin hatta uyumanın keyfi başka hiçbir yerde yok. Hepimiz evimizin balkonunda, bahçemizde ya da denizin üzerine hamak bağlayıp sallanarak dinlenmeği hayal ederiz.
Hamak Modelleri - 3
Hamak Modelleri - 5

Hamakları ağaca bağlayabilmek için iki ucunda ipler bulunur ama bazı firmalar sizleri bu dertten kurtarmışlar ve “Brezilya hamağı” dedikleri yani kendinden ayakları olan hamaklar üretmişlerdir. Bu tarz hamakları ister bahçenize, ister balkonunuza koyabilirsiniz hatta baktınız yattığınız yeri beğenmiyorsunuz, kaldırıp başka bir tarafa koyabilirsiniz. Diğer hamaklara nazaran biraz daha büyük olmaktadırlar.

Hamak Modelleri - 4

Hamak tamamen bir keyif işidir. Kitap okurken ya da müzik dinlerken zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. Normal bir hamak yani iki ucunda ipleri olanlar ve hiç bir aksesuarı yoksa (yastık, minder gibi) çok ucuz fiyatlara satılmaktadır. Ancak “Brezilya Hamağı” tarzındaki hamakların kullanılan malzemesine göre, aksesuarlarına göre fiyatları 400 Türk Lirasından başlamaktadır.

Brezilya Hamağı
Brezilya Hamağı

Hamaklar hepsi tek kişilik değildir, bazı hamaklar daha geniş olurlar ya da tasarımı itibariyle iki hamak yan yana durur. Bu sebep ile arkadaşınızla, ailenizdeki biriyle ya da sevgiliniz ile aynı hamakta uzanabilir veya uyuyabilirsiniz.

Hamak Modelleri - 1

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu