Banyo

Küçük Banyolar İçin 20 Dekorasyon Modeli

Eğer ortalama bir apartman dairesi sahibiyseniz, banyonuz her şeyi rahatça sığdırabilecek kadar geniş değildir muhtemelen. Her ne kadar evinizdeki küçük oturma odası, mutfak ya da balkon kadar önemli gözükmese dahi yine de banyonun sahip olduğu alanın işlevsel olarak kullanılması oldukça önemlidir. Bunun için daha önce Küçük Banyolar İçin Büyük İpuçları olarak bir yazı yazmıştık sitede hatta. Ancak burada bahsetmeyi es geçtiğimiz noktalar olmuş. Hem bu noktaları hem de küçük banyoların nasıl daha kullanışlı hale getirildiğini göstermek için birbirinden farklı 20 küçük banyo dekorasyon modelini resimlerle size sunalım istedik.

Küçük Banyo Dekorasyon Modelleri - 1 Küçük Banyo Dekorasyon Modelleri - 2 Küçük Banyo Dekorasyon Modelleri - 3

Dekorlar.com olarak belki hiçbir zaman sahip olamayacağınız büyüklükte evlerin tasarımlarını paylaşmak yerine, farklı dekorasyon fikirlerini, evinizdeki dar alanları nasıl daha verimli şekilde kullanabilirsiniz diye diğer dekorasyon sitelerinin aksine farklı bir bakış açısından size sunmaya çalışıyoruz. Dar mutfaklar için Küçük Mutfaklarda Yerleşimi Nasıl Olmalıdır? yine dar alana sahip yatak odaları için Küçük Yatak Odasında Boş Yer Yaratmak ve en son da küçük balkonlar için Küçük Banyolar İçin Büyük İpuçları konuları size de hitap ediyorsa, fazla detaya girmeden net şekilde önerilerimizi sizlere sunduk.

Küçük Banyo Dekorasyon Modelleri - 4 Küçük Banyo Dekorasyon Modelleri - 5

Önceki yazıda bahsetmediğimiz konulara gelince;

  • Artık çamaşır makinesini banyoda bulundurmak gibi bir zorunluluk şart değil. Eğer mutfağınız daha genişse, çamaşır makinesini de mutfakta kullanmadığınız bir alana monte ettirebilirsiniz.

Küçük Banyo Dekorasyon Modelleri - 6

  • Duşakabin alırken mutlaka şeffaf renklerden seçmeye çalışın. Ya da duş perdesi kullanıyorsanız bunun yerine yine dediğimiz gibi şeffaf camlı bir duşakabin banyoyu epey ferahlatacaktır.

Küçük Banyo Dekorasyon Modelleri - 7

  • Dolaplı lavabo takımı, banyo dolabı ve diğer banyo mobilyaları alırken, banyonun ölçüleri önemlidir ve buna göre tasarımını beğenmenize göre değil, banyonuzun boyutlarına göre seçimler yapmalısınız. Ancak bunları satın alırken de banyoda 1 cm boş yer kalmayacak şekilde düşünüp her şeyi tam ölçüsüne göre almayın. Daha küçük ebatlı mobilyalar kullanın.

Küçük Banyo Dekorasyon Modelleri - 8

  • Hem banyodaki mobilyaların renk tercihleri hem de banyo fayanslarının renk tercihi açık tonlarda ve birbirini tamamlayıcı renklerde olması, banyodaki renk derinliği konusunda size oldukça yardımcı olacaktır.

Küçük Banyo Dekorasyon Modelleri - 9

  • Işıklandırmayı florasan ya da rengi fark etmeksizin ampulle yapmak yerine, beyaz spot aydınlatma kullanmak hiç düşünmediğiniz kadar farklı bir ferahlık yaratacaktır.

Küçük Banyo Dekorasyon Modelleri - 10

Küçük banyoları daha geniş göstermek için söylenecek ve önceki konumuzda yazdıklarımızdan farklı genel dekorasyon fikirleri bunlar şimdilik. Her evin banyosu tek tip olmadığından en iyi dekorasyonu tabi ki siz yapabilirsiniz. Alttaki küçük banyoların dekorasyon örneklerini inceleyerek belki kendi evinizi için de ilham alabilirsiniz.

Küçük Banyo Dekorasyon Modelleri - 11 Küçük Banyo Dekorasyon Modelleri - 12 Küçük Banyo Dekorasyon Modelleri - 20 Küçük Banyo Dekorasyon Modelleri - 19 Küçük Banyo Dekorasyon Modelleri - 18 Küçük Banyo Dekorasyon Modelleri - 17 Küçük Banyo Dekorasyon Modelleri - 16 Küçük Banyo Dekorasyon Modelleri - 15 Küçük Banyo Dekorasyon Modelleri - 14 Küçük Banyo Dekorasyon Modelleri - 13

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu