BahçeEv Dekorasyonu

Balkon Dekorasyon Fikirleri

Yaz aylarında serinlemek akşam çayınızı, kahvenizi içmek bazen balkondan balkona komşuyla sohbet etmek ne keyiflidir. Tabi balkonunuz kullanılabilecek durumda ise. Bir çok kişi için balkonlar sanki ardiye veya evdeki fazla eşyaların depo alanı olarak kullanılmakta. Ev içlerine tıkılıp temiz havanın esen o meltemin yüzünüzü yalayıp geçişini hissetmekten mahrum kalmaya değer mi o eski eşyaları orada biriktirmeye?

Balkon Dekorasyon Fikirleri - 4
Eskilerin ifadesi ettiği gibi çiçeksiz balkon çocuksuz ev gibidir. O zaman ilk önce balkonunuzu da evinizin bir parçası olarak kabul edip fazlalıklardan kurtulun. Sonra balkonunuza canlılık getirmek ve içinizin açılması kadar güzel görünmesini de sağlamak için uygun fiyatlara satılan balkon saksılarından edinin.

Balkon Dekorasyon Fikirleri - 3

Bu saksılara ise mevsime göre ekeceğiniz çiçekler ile süsleyin. Rengarenk ekilen sardunyalar bu çiçeklerden bir tanesi hem bakımı kolay hem de rengarenk çiçekleri ile balkonlar için ideal. Çiçeklerin bakımı ile uğraşarak huzurlu anları yaşama imkanı bulurken güzellikleri arasında sohbet etmek ise içinizi açacaktır.

Balkon Dekorasyon Fikirleri - 2
Balkon dekorasyonunda ilk öncelik oturabileceğiniz bir ortamın yaratılmasıdır. Bunun için bir ufak masa iki rahat edilen sandalye yeterli gelecektir. Taburelerde genelde yer kaplamaması açısından balkonlar için ideal oturma araçlarıdır.

Balkon Dekorasyon Fikirleri - 1
Balkonunuzun büyüklüğüne göre oldukça uygun fiyatlara yapı marketlerde balkon mobilyaları satılmakta olup, oralardan alınabilirken eski eşyalarınız içinde de kullanabileceğiniz parçalar varsa bunların değerlendirilmesi açısından yenileyerek balkonunuza renk getirmek mümkündür.

Balkon Dekorasyon Fikirleri
Hava şartlarına uygun şekilde kullanılması açısından balkonların sürgülü cam ile kapatılarak rüzgarlı yağışlı ve soğuk havalarda kapatılarak balkon sefası yapılma imkanı sağlarken açık havalarda katlanır oluşları nedeni ile açılarak açık havada istenildiği gibi oturulmaktadır.
Balkon dekorasyonunda yapılacak başka bir uygulama ise ister hazır ister kendi tasarımlarınızdan oluşturduğunuz balkonunuza uygun bir salıncak hafif sallanırken sohbet etmenize ve nostalji yaşamanıza imkan vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu