Bahçe

Kış Bahçesi Dekorasyon Fikirleri

Kış Bahçesi Dekorasyon Fikirleri - 2

Kış kapımıza dayandı, bahçelerimizde artık yetiştirmeye çalıştığımız bitkiler, ağaçlar, kurumaya, solmaya başladı. Bin bir uğraşla yeşertmeye çalıştığınız çiçeklerinizin son zamanları. Soğuk havanın bitkiler üzerindeki etkisini hepimiz biliyoruz. Ama hemen telaş yapmayın. Çiçeklerinizi eviniz de hazırladığınız kış bahçelerine koyabilir ve bahçenizi evinize taşıyabilirsiniz.

Kış Bahçesi Dekorasyon Fikirleri - 1
Eğer kış bahçeniz yoksa ve evinizde kullanmak istiyorsanız, hazır kış bahçesi tasarımı satan bir sürü firma var. İstanbul içinde ya da dışında müstakil bir evde otuyorsanız ve bahçe ile ilgilenmekten zevk duyuyorsanız, kış bahçesine sahip olmanızı tavsiye ediyoruz. Müstakil evlerde kış bahçeleri daha bir güzel daha bir büyük oluyor ama apartman dairelerindeki balkonlarınızıda kış bahçesi yapabilirsiniz. Tabi ki bahçe gibi olmayacaktır ama oldukça güzel durduğunu söylemeliyim. Balkonlarınızı cam sistemi ile kapatabilir ve sizde kış bahçesi sahibi olabilirisiniz. Belki biraz küçük olacak ama önemli olan büyük ya da küçük olması değil, önemli olan sizlerin kış bahçesinde rahat etmeniz, vakit geçirmeniz, sevdiğiniz bitkileri yetiştirmeniz.

Kış Bahçesi Dekorasyon Fikirleri - 3

Müstakil evler içinse, evin bir bolümünde, %80’ni camla kaplı, dışarıda soğuk bir hava olsa bile içeride sıcacık bir bahçede oturma fikri kesinlikle sizinde hoşunuza gidecektir. İçine rengarenk çiçeklerle, büyütmeye çalıştığınız ve büyüdüğünü farkettiğinizde sevindiğiniz, bir sürü bitki. Bahçenizin içerisine pofuduk koltuklar koyabilir ve zamanın nasıl geçtiğini farketmeyebilirsiniz.

Kış Bahçesi Dekorasyon Fikirleri - 5

Kış bahçenizin içine, televizyon, bilgisayar gibi herhangi bir elektronik alet koymaktan kaçının. Dünya ile iletişiminizi keserseniz, daha fazla huzur bulursunuz. Çok büyük olmamakla beraber, rahat edebileceğiniz bir oturma grubu koymalısınız. Büyük olmasın diyorum çünkü boş olan yerleri bitkilerle dolduracaksanız.Bahçe konumunu gün ışığının gürdüğü bir bölümü seçmelisiniz. Hem bitkileriniz ışık alsın hem de bahçeniz aydınlık olması açısından bu önemli.

Kış Bahçesi Dekorasyon Fikirleri - 6

Kış Bahçesi Dekorasyon Fikirleri - 4

Soğuk havalarda, elinizde çay ya da kahve, gözünüzde güzel yeşil tonları, renk renk çiçekler ve her nefes aldığınızda bu çiçeklerin hoş kokularını duyabileceğiniz, size ait bir alan. Fikri bile ne kadar huzur verici.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu