AksesuarBahçe

Kahvenizin Yanına Sevimli Bir Yaşam Alanı Alır mısınız?

Minik Orman Yapımı - 5

Kahve, size keyif veren, sizi rahatlatan, boş zamanınızı en güzel şekilde geçirmenizi sağlayan nadir içeceklerden biridir. Her insan “yağmurlu bir havada bir elinde kahve diğer elinde kitap olan” bir anı yaşamak ister. Biz sizleri bunun bir adım ötesine götüreceğiz ve yanınızda da küçük, şirin bir yaşam alanı ekleyeceğiz. Hem de bunu, sizleri çok fazla uğraştırmadan yapacağız. Bulunması oldukça kolay malzemelerle, sizin hayal gücünüz birleşince ortaya tadından yenmeyecek bir aksesuara sahip olacaksınız.

Minik Orman Yapımı - 3Gereken Malzemeler

  • Filtre kahve makinesinin sürahisi (eski olması önerilir 🙂 )
  • Beyaz kum
  • Yosun
  • Minik hava bitkileri (Fuego veya yeşil Tilandsia)
  • Akvaryum için yapılmış taşlar
  • Süslemeler (Kabuklar, taşlar..vb)

Minik Orman Yapımı - 1

Yapılışı

Sürahinin içerisine 2-3 cm arası beyaz kumu doldurun. Daha sonra üzerine akvaryum için yapılmış taşları gelişi güzel yerleştirin. Bitkililerinizi ve yosununuzu, beyaz kumu biraz eşeleyerek yerleştirin. Bitkilerinizi her açıdan güzel görünecek biçimde yerleştirmenizi öneririz yani hepsini yan yana yerleştirmeyin, aralarında biraz boşluk bırakın. Hepsi bu kadar.

Bakımı

Bu tarz bir habitat minimal ilgiyi ister, hafta bir kez yaşam alanınızı nemli tutmak için biraz ıslatın.

Minik Orman Yapımı - 2

Keyfi

Bunların hepsini yaptıktan sonra, karşısına geçin kahvenizi yudumlayın, kitabınızı okuyun arasırada ormanınızın keyfini sürün ya da ofisinizin bir köşesine, eviniz de bir masanın üzerine yerleştirin, kimsede olmayan bir aksesuara sahip olun, en önemlisi yaşayan, sevimli, küçük bir yaşam alanın keyfini sürün.

Minik Orman Yapımı - 4

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu