BanyoEv Dekorasyonu

Banyo Süsleme Fikirleri

Evlerimizde banyolar her zaman en küçük alana sahip yerlerdir. Bunu daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Hatta küçük bir banyoya sahipseniz, yer yaratmak için sizlere ipuçlarıda vermiştik. ( Küçük Banyolar İçin Büyük İpuçları ) Banyonuzun güzel gözükmesi için sadece temiz olması yetmeyebilir, ufak dokunuşlarla, duvara takabileceğiniz bir ürünle ya da eski bir eşyanızı değiştirmekle banyonuzun tüm havasını değiştirebilirsiniz.

Banyo Süsleme Fikirleri - 2 Bu yazınızda sizler için banyonuzu daha modern, daha güzel ve daha kullanışlı olabilcek fikirler vermeye çalışacağız. Umarım yardımcı olabilmişizdir.

  • İlk olarak, banyonuzu tasarlamadan önce nasıl bir zevke sahip olduğunuzu bilmeniz gerekiyor. Dergilerde ya da internette gördüğünüz “aa bu banyo çok güzel olmuş” deyip iki gün sonra sıkılıcağınız bir banyodan bahsetmiyorum. Beğendiğiniz renk tonlarından, objelerden, modern ya da klasik tasarımın hangisini sevdiğinizden bahsediyorum. Klasik tarzı beğeniyorsanız, banyonuz da ahşaba daha çok yer vermelisiniz.

Banyo Süsleme Fikirleri - 4

  • Banyonuzun bir kere kesinlikle sizin hoşlandığınız renk tonları ile tasarlayın. Yok küçük gösterir, açık tonlar daha büyük hissi verir falan düşüncelerini unutun. Zaten banyonun ebatı belli, beyaz renk kullanınca 15 metre büyüyecek hali yok o yüzden gerekte yok.
  • Madem daha ferah gözükmesini istiyorsunuz, seçtiğiniz güzel bir ayna modeli ile bunu rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Modern ya da klasik bir ayna modeli, banyonuzda kesinlikle olmalı.
  • Küçük raflar kullanabilirsiniz. Hem hiç kullanılmayan bir duvar kullanılmış olur hem de raflar her zaman odayı daha güzel gösterir. İlla ki düz rafları düşünmeyin, geometrik şekillerde olan bir sürü raf bulabilirsiniz. Yuvarlak ya da kutu gibi olan raflar bulunabilir
  • Diğer odalardan kullandığınız tablolar, şamdanlar, mumlar, dekoratif amaçlı vazolar gibi ürünleri banyonuzda da kullanabilirsiniz. Oldukça güzel görüneceğine emin olabilirsiniz.

Banyo Süsleme Fikirleri - 1

  • Eğer çiçek veya bitki yetiştiriyorsanız, banyonuzun bir köşesine bunlardan yerleştirmeyi unutmayın.

Banyo Süsleme Fikirleri - 6

  • Diş fırçası, diş macunu, krem gibi günlük bakım ürünlerinizi, tasarımı güzel olan ürünlerin içersinde saklayın. Belki lavabonun yanında, duvara monte bir aparat olabilir ya da raf üzerinde dekoratif duran ürünlerin içersine olabilir. Siz ona karar verirsiniz artık.
  • Banyonuzun bir köşesine bir sehpa koymanız, şık olmasına yardımcı olur. Hem üzerine ıvır zıvırınızı kayabilirsiniz.

Banyo Süsleme Fikirleri - 5

  • Hiçbir şey alamıyorsanız, banyonuzda bulunan sizin eksi olarak gördüğünüz bir eşyayı ya da duvarı, dekor amaçlı kullanabilirsiniz. Hayal gücünüzü zorlamalısınız.

Banyo Süsleme Fikirleri - 3

Bu yazdıklarım, banyonuzun büyüklüğü ile doğru orantılı ancak eminin ne kadar küçük de olsa banyonuza yerleştirebileceğiniz ürünler bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu