Ev Dekorasyonu

Stüdyo Daire Dekorasyonu İçin 11 İpucu

Özellikle son yıllarda yalnız yaşayanların, öğrencilerin ve yeni evli çiftlerin başka bir eve çıkana kadar geçici olarak tercih ettikleri daire tipi olan stüdyo daireler, metrekare olarak küçük olsalar da iyi bir dekorasyonla oldukça kullanışlı bir yaşam alanına dönüştürülebilir.

1+0 ve 1+1 olarak kullanılan bu tip dairelerde küçük alanları en optimum şekilde kullanmak çok önemlidir. Evi geniş ve ferah gösterecek ayrıntılarla, “küçük ev” dezavantajı kendi lehinize çevirebilirsiniz. Neticede maliyet olarak da büyük apartman dairelerine göre çok daha düşük bir aidat ve ısınma bedeli ödüyorsunuz.

Biz de bu yazıda, stüdyo daire sahipleri ya da müstakbel daire sahipleri, bu tip dairelerde yaşam alanlarını nasıl daha konforlu hale getirilebilir diye araştırdık ve 11 farklı ipucunu sizler için listeledik.

1 – Öncelikle evin dekorasyonunu yaparken açık renk mobilyaları, beyaz eşya modellerini, yer örtülerini vs. tercih etmelisiniz.

Stüdyo Daire Dekorasyon Modelleri - 1

2 – Evde gereksiz olan tüm malzemeleri kaldırın. Sonuçta minimum alandan maksimum verimi almak istiyoruz ve her metrekare bizim için çok önemli.

Stüdyo Daire Dekorasyon Modelleri - 2

3 – Mobilya seçimi yaparken mutlaka daha önceden ölçüleri tam olarak alıp, ona göre mağazadan satın almalısınız. Örneğin; oturma odası için seçtiğiniz bir kanepe, yatak olarak da kullanılabilmeli.  Orta sehpa, içine kitapların ve diğer küçük eşyaların konulabildiği bir çekmece olarak da kullanılabilmeli. Bu şekilde hem dağınıklığın önüne geçebilir hem de yerden epeyce tasarruf edebilirsiniz.

Stüdyo Daire Dekorasyon Modelleri - 3

4 – Oturma odası için bahsettiğimiz konu yatak odası için de geçerli. Yatak seçimi yaparken bazalı karyola seçimi yapmanız, kıyafetleriniz ya da mevsimlik çarşaf, yorgan vs. gibi eşyalarınızı saklamanızda size epeyce avantaj sağlayacaktır.

Stüdyo Daire Dekorasyon Modelleri - 4

5 – Evin aydınlatmasında otel avizesi gibi büyük bir avize kullanamayacağınız için her bölgeye farklı aydınlatma opsiyonlarını kullanın.

Stüdyo Daire Dekorasyon Modelleri - 5

6 – Yemek masası için mutlaka amerikan mutfak modelini tercih etmelisiniz. Ya da açılıp kapanan tarzda bir mutfak masası tercih edilebilir.

Stüdyo Daire Dekorasyon Modelleri - 6

7 – Yine mutfakta kullanacağınız beyaz eşyalar ankastre olmalıdır.

Stüdyo Daire Dekorasyon Modelleri - 7

8 – Oturma odası ve yatak odanızı kullanışlı raflarla dizayn edebilirsiniz. Tabi ki yine ihtiyacınız kadar raf oluşturun.

Stüdyo Daire Dekorasyon Modelleri - 8

9 – Televizyon ünitesi alırken de zarif ve en önemlisi yine anahtar kelime olan “Kullanışlı” olarak tercih etmelisiniz. Duvar boyunca uzanan bir TV ünitesi evinizde boş kalabalık yaratacaktır.

Stüdyo Daire Dekorasyon Modelleri -  9

10 – Yatak odanız için yine gömme bir gardırop  hem görsel açıdan hem de kullanım alanı olarak oldukça mantıklı bir seçip olacaktır.

Stüdyo Daire Dekorasyon Modelleri - 10

11 – Son olarak uygun yerlere yerleştirilecek dekoratif bir ayna evi olduğundan daha büyük gösterecek küçük bir hile olabilir. Bu ve buna benzer küçük detayları da akılda bulundurmakta fayda var.

Stüdyo Daire Dekorasyon Modelleri - 11

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu