Stüdyo Daire Dekorasyon Modelleri - 1

Stüdyo daire dekorasyonu özellikle son yıllarda yalnız yaşayanların, öğrencilerin ve yeni evli çiftler tarafından oldukça revaçta olan bir konudur. Stüdyo daire dekorasyon fikirleri ve ipuçlarını öğrenerek kendinize daha fazla yaşam alanı ayırabilirsiniz.

Hayat pahalılığının gün geçtikçe artması, bir kesimin başka bir eve çıkana kadar geçici olarak tercih ettikleri daire tipi olan stüdyo daireler, metrekare olarak küçük olsalar da iyi bir dekorasyonla oldukça kullanışlı bir yaşam alanına dönüştürülebilir.

1+0 ve 1+1 olarak kullanılan bu tip dairelerde küçük alanları en optimum şekilde kullanmak çok önemlidir. Evi geniş ve ferah gösterecek ayrıntılarla, “küçük ev” dezavantajı kendi lehinize çevirebilirsiniz. Neticede maliyet olarak da büyük apartman dairelerine göre çok daha düşük bir aidat ve ısınma bedeli ödüyorsunuz.

Biz de bu yazıda, stüdyo daire sahipleri ya da müstakbel daire sahipleri, bu tip dairelerde yaşam alanlarını nasıl daha konforlu hale getirilebilir diye araştırdık ve 11 farklı ipucunu sizler için listeledik.

Stüdyo Daire Dekorasyonu İçin Birbirinden Faydalı İpuçları

1. İpucu

Öncelikle evin dekorasyonunu yaparken açık renk mobilyaları, beyaz eşya modellerini, yer örtülerini vs. tercih etmelisiniz.

Stüdyo Daire Dekorasyonu
Stüdyo Daire Dekorasyonu İpuçları

2. İpucu

Evde gereksiz olan tüm malzemeleri kaldırın. Sonuçta minimum alandan maksimum verimi almak istiyoruz ve her metrekare bizim için çok önemli. Minimalist yaşam tarzını benimseye başlayın.

Stüdyo Daire Dekorasyon Modelleri - 2

3. İpucu

Mobilya seçimi yaparken mutlaka daha önceden ölçüleri tam olarak alıp, ona göre mağazadan satın almalısınız. Örneğin; oturma odası için seçtiğiniz bir kanepe, yatak olarak da kullanılabilmeli.  Orta sehpa, içine kitapların ve diğer küçük eşyaların konulabildiği bir çekmece olarak da kullanılabilmeli. Bu şekilde hem dağınıklığın önüne geçebilir hem de yerden epeyce tasarruf edebilirsiniz.

Stüdyo Daire Dekorasyon Modelleri - 3

4. İpucu

Oturma odası için bahsettiğimiz konu yatak odası için de geçerli. Yatak seçimi yaparken bazalı karyola seçimi yapmanız, kıyafetleriniz ya da mevsimlik çarşaf, yorgan vs. gibi eşyalarınızı saklamanızda size epeyce avantaj sağlayacaktır.

Stüdyo Daire Dekorasyon Modelleri - 4

5. İpucu

Evin aydınlatmasında otel avizesi gibi büyük bir avize kullanamayacağınız için her bölgeye farklı aydınlatma opsiyonlarını kullanın.

Stüdyo Daire Dekorasyon Modelleri - 5

6. İpucu

Yemek masası için mutlaka amerikan mutfak modelini tercih etmelisiniz. Ya da açılıp kapanan tarzda bir mutfak masası tercih edilebilir.

Stüdyo Daire Dekorasyon Modelleri - 6

7. İpucu

Yine mutfakta kullanacağınız beyaz eşyalar ankastre olmalıdır.

Stüdyo Daire Dekorasyon Modelleri - 7

8. İpucu

Oturma odası ve yatak odanızı kullanışlı raflarla dizayn edebilirsiniz. Tabi ki yine ihtiyacınız kadar raf oluşturun.

Stüdyo Daire Dekorasyon Modelleri - 8

9. İpucu

Televizyon ünitesi alırken de zarif ve en önemlisi yine anahtar kelime olan “Kullanışlı” olarak tercih etmelisiniz. Duvar boyunca uzanan bir TV ünitesi evinizde boş kalabalık yaratacaktır.

Stüdyo Daire Dekorasyon Modelleri - 9

10. İpucu

Yatak odanız için yine gömme bir gardırop  hem görsel açıdan hem de kullanım alanı olarak oldukça mantıklı bir seçip olacaktır.

Stüdyo Daire Dekorasyon Modelleri - 10

11. İpucu

Son olarak uygun yerlere yerleştirilecek dekoratif bir ayna evi olduğundan daha büyük gösterecek küçük bir hile olabilir. Bu ve buna benzer küçük detayları da akılda bulundurmakta fayda var.

Stüdyo Daire Dekorasyonu Fikirleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here