Bahçe

Sizi Serinletecek Yüzme Havuz Tasarımları

Malum yaz aylarında “keşke şuraya bir yüzme havuzu yaptırsaydık. Şimdi ne güzel girerdik.” diye aklınızdan illa ki geçtiği oluyordur. Eğer yazlık eviniz denize uzaksa; giyineceksiniz, eşyalarını alacaksınız, deniz kıyısına kadar gideceksiniz, bunların size zor geldiğini biliyoruz daha düşünürken bile gitmekten vazgeçiyorsunuz. Halbuki bir havuzunuz olsaydı sabah kahvaltı öncesi, öğlen sıcağında, akşam ay ışığıyla birlikte hiç zaman kaybetmeden girer serinlersiniz. Hem denizdeyken arkada bıraktığınız havlunuzun veya şezlongun üzerinde bulunan telefon, cüzdan gibi önemli eşyalarınıza bakıp bakıp durmazsınız.Denize mi gireceksiniz ? Eşyalarınız çalınmasın diye dedektif gibi kontrol mu edeceksiniz?

Tabi şimdi havuzun artıları kadar  eksileri de var elbette, ilk olarak çat kapı gelen misafirlerin sayısı artar ve sizleri bu kadar çok  görmek istemelerine anlam veremezsiniz  ama ne şanstır ki hepsinin mayoları yanlarındadır. İkincisi havuzun bakımı biraz meşakkatli bir iştir, yok kloruydu, yosunuydu  yok motor bakımıydı falan uğraştırır ama emin olun buna değer.

Havuzunuzu kendi beğenilerinize göre dizayn etmek en güzelidir. İster tahtadan, ister doğal taştan isterseniz de çimden yapacağınız yürüme alanlarıyla bahçe dekorasyonunuz da göz alıcı bir hal alır.

yuzme-havuzu-2

yuzme-havuzu-3

yuzme-havuzu-5

yuzme-havuzu-6

yuzme-havuzu-4

Ben faklı bir havuz dizaynı istiyorum diyebilirsiniz.İçerisine motifler, figürler de yerleştirmeniz mümkün.Tabi bu tamamen sizin yaratıcılığınıza biraz da havuzu yapacak ustanın el becerisine bağlı olduğunu hatırlatayım.

yuzme-havuzu-14

yuzme-havuzu-11

Havuzunuz içerisine yapacağınız bar sayesinde sudan çıkmadan dinlenir, bir şeyler içebilirsiniz.

yuzme-havuzu-1

Ben golf oynamadan duramam diyenlerdenseniz  -herhalde bir hayli azınlıksınız benden söylemesi- sizi düşünerek yapılan dekorlardan satın alabilirsiniz.

yuzme-havuzu-9

yuzme-havuzu-8

Havuzunuzu daha güzel göstermesi için yapılmış, içerisinde dolaşabilen çiçekler veya ışıklar da temin edebilirsiniz.

yuzme-havuzu-10

Yok ben çok farklı bir havuz istiyorum, kimsede olmasın, görenlerin gözleri fal taşı gibi açılsın diyorsanız. Sizler içinde farklı havuz dizaynları mevcut.

Mesela kırmızı

yuzme-havuzu-18

ya da turuncu olabilir.

yuzme-havuzu-16

Siyaha ne dersiniz ?

yuzme-havuzu-15

Ya da mor ışıklı ?

yuzme-havuzu-13

Belki de siz içinizdeki müzik aşkını havuza yansıtmak isteyenlerdensiniz.

yuzme-havuzu-12

Ben resimlere bakarken bile serinledim açık söyleyeyim. Siz de bahçenize havuz yapmayı planlarken, bizimde biraz yardımız olduysa bizi çağırmayı unutmayın. O kadar hukukumuz var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu