AksesuarDuvar Dekorasyonu

Duvar Kağıdı İle Yaratılan 3 Boyutlu Dekorasyon

3 Boyutlu Duvar Dekorasyonu - 7

Duvar kağıtları her sene belirli zamanlarda trend olan bir üründür. Belirli zaman aralıklarında evini yenilemek isteyen ya da yeni eve yerleşenlerin aklına mutlaka takılır. Temizlemesi nasıl olur? Bakımı kolay mıdır ? Bu konuları daha önceki yazılarımızda anlatmaya çalışmıştık. Eviniz için en uygun duvar kağıdı seçimini Duvar Kağıdı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler konusundan inceleyebilirsiniz.

3 Boyutlu Duvar Dekorasyonu - 2

3 Boyutlu Duvar Dekorasyonu - 6

3 Boyutlu Duvar Dekorasyonu - 5

 

 

 

 

Duvarlarınız için binbir çeşit duvar kağıdı bulmanız mümkün. İsterseniz desenli isterseniz şekilli isterseniz düz renklerde bir çok çeşiti bulunan ve evinize farklı bir hava katan bir üründür. Eviniz için en uygun olan her zamanki gibi sizin zevkinize en uygun olanıdır. Ancak İsveçli bir tasarımcı 3 boyutlu duvar kağıdının bence en güzel örneklerinden birini yaratmış. 3 boyutlu derken sadece görsel olarak değil gerçektende 3 boyutlu olduğu için dikkatimi çekti ve sizlerle paylaşmak istedim.

3 Boyutlu Duvar Dekorasyonu - 1

İsveçli tasarımcının tasarladığı duvar kağıtları bizim ülkemizde satılanlardan biraz daha farklı. Özellikle bildiğimiz duvar kağıtlarından kalın olması ilk gözümüze çarpanlardan. Duvar kağıtları, bildiğiniz gibi önce tutkal yardımıyla biraz yumuşatılır ve o şekilde duvara yapıştırılır. Bu tasarımcı aynı bu tarzda bir uygulama yaparak kağıdın belirli bir kısmını dışarıya kavisli bir şekilde ya da aynı desenin kabarık halinde kurumaya bırakıyor. Daha sonra diğer yerlerini tutkal yardımıyla yumuşatıp, duvara yapıştırıyor.

3 Boyutlu Duvar Dekorasyonu - 8 3 Boyutlu Duvar Dekorasyonu - 3 3 Boyutlu Duvar Dekorasyonu - 4

 

 

Genellikle çizgili duvar kağıdı seçmesinin nedeni ise 3 boyutlu kısmının daha fazla göze çarpmasını amaçladığını söyleyebiliriz. Farklı bir dekorasyon tarzı olduğunu herhalde söylememize gerek yok ancak yapılan işçilik ve fikir farklı ve çok güzel.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu