Visco Yatak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Visco yatak nedir? Bu soru yeni yatak alacağımız dönemlerde sorulan ve hayat kalitenizi arttıracak bir sorudur. Eski yatak sahipleri de visco yatak pedi ile de artık aradığınız uykuyu bulabilirsiniz. Eğer uykunuzu alamıyor ve sürekli yorgun kalkıyorsanız, yazımızı incelemelisiniz.

Bir insan ortalama ömrünün 20 yılından fazlasını yatakta geçirir. Hepimiz sabahları biraz yorgun kalkıyoruz, belki uykumuzu alamıyor olabiliriz. Size tavsiyem yatağınızı değiştirmeniz. Visco yatağın özelliği yaylı değil tamamen süngerden olmasıdır. Sizin şekliniz alan yatak, beliniz, boynunuz ve vücudunuz için doğru tercih olabilir. Peki visco yatak nedir? Neden bu kadar pahalı ve özellikleri nelerdir?

Visco Yatak Nedir?

“Hafızalı sünger” olarak da bilinen visco bir tür süngerdir. Üzerine bir süre bastırdığınızda elinizin şeklini alır ve kısa bir süre sonra tekrar eski haline geri döner. Visco yatak adlandırılan bu yatakların üst kısmı bu süngerden alt kısmı ise normal süngerden yapılmıştır.

Visco yatak, birazdan da bahsedeceğimiz gibi aslında kişiye özel yataklardır. Bu tür yataklar aynı anda hem sert hem de yumuşak hissi verebilmektedir. Yaylı yataklardan ziyade, kişinin boy ve kilo endeksine göre seçilmelidir. Visco yatak özellikleri ise, uyku sırasında gereksiz ve istem dışı dönmelerin önüne geçer, an dolaşımını rahatlatır ve iyi bir uyku kalitesine sahip olmanızı sağlar. Uykunuzu alamıyor ve sabahları yorgun kalkıyorsanız, visco yatak bu sorunu çözebilir.

Visco Yatak Nedir?
Visco Yatak Nedir?

Yatak almaya gittiğinizde mağaza da yapacağınız denemeler sırasında, ilk başlarda size çok rahatsız gelecektir. Bunun en büyük etkeni yatağın size uygun olmamasında kaynaklanmakta ve büyük bir ihtimalle yaylı yatağa alışmış olmanızdan kaynaklanacaktır.

Visco Yatak - 4

Visco Yatak Özellikleri

Visco yatak nedir sorusunun cevabını verdiğimize göre alırken nelere bakmamız gerekiyor isterseniz onu açıklayalım. Visco yatak alırken bakacağınız en önemli özellik, sünger yüksekliğidir. Sizin boyunuzu ve kilonuzu ölçerek verilir. Örneğin bu ölçümlerde sizin için 8 cm’lik bir visco yatak uygun görülmüşse, bu önemlidir. Siz bu ölçümlere rağmen, 12 cm’lik alırsanız eski yatağınızdan daha rahatsız bir durum olabilir. Daha açık anlatmak gerekirse, bu yataklarda dansite denilen bir yoğunluk ile ölçülmektedir. Bu ölçü, kilogram/metreküp orantısı demektir. Mesela 80 dansite olan bir yatak 80 kilogram ağırlığı olan kişiler için uygundur. Bu dansite yükselmesi, yatağın sertliğinin artması demektir. Tabi kumaşta sertliğe etki eden diğer bir etkendir. Fazla kilolu bir kişiye 80 dansite olan bir ürün yumuşak gelirken, zayıf olan bir kişiye 80 dansite sert gelmektedir. Şimdi aklınıza şu soru gelebilir, biz iki kişiyiz? Kime göre verilecek?

Eğer iki kişilik bir yatak alacaksanız önerebileceğimiz yöntem şu olacaktır, bazı yataklar iki kişilik olmasına rağmen tek kişilik iki yatak şeklinde dizayn edilmiştir. Yatağın sağ tarafı ve sol tarafı farklı süngerler koyulabilmektedir. Bu sayede siz ve yanınızda yatan kişinin dansite değerlerine göre farklı yataklar verilebilir. Ancak bu normalden biraz daha pahalı olduğunu belirtmek isteriz. Bir diğer çözümde satış temsilcisine söylemeniz halinde, ikinizin de rahat edeceği, kişilerin değerlerinin orta noktasına göre bir visco yatak önerecektir.

Visco Yatak - 3

Bir diğer özelliği yatağın hiç sallanmamasıdır. Yanınızda biri döndüğünde siz bunu hissetmezsiniz ve uykunuz bölünmez. En iyi visco yatak “İşbir Yatak” firması olduğu söylenir. Fiyatlarına bakılacak olursa en pahalısı da İşbir Yatak’tır. Daha makul fiyatlarda ise Bed-Line, Yataş veya Yatsan da bulabilirsiniz. Visco yatak fiyatları kalitesine göre 600 TL’den 10.000 TL’ye değişen fiyatlarda bulabilirsiniz.

Visco Yatak Pedi

1-2 visco yatak deneyiminden sonra yaylı bir yatak size çok sert ve rahatsız gelecektir. Ancak siz yatağınızı yeni almış veya ekonomik sebeplerden dolayı yatağınızı değiştirmek istemeyebilirsiniz. Bunun içinde visco yatak pedi çözüm olarak sunulmaktadır. Aynı mantıkla kişinin kilo ve boy oranına göre alacağınız yatak pedini, kullandığınız yatağa geçirerek kaliteli uykuya sahip olabilirsiniz. Visco yatak pedi fiyatları kalitesine ve sünger yüksekliğine göre 200 TL ile 1.200 TL arasında değişmektedir.

Visco Yatak Nedir? Yazımızı beğendiyseniz Battaniye Modelleri ve Renkli Battaniyeler yazımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here