Yatak Odası

Visco Yatak Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Bir insan ortalama ömrünün 20 yılından fazlasını yatakta geçirir. Hepimiz sabahları biraz yorgun kalkıyoruz, belki uykumuzu alamıyor olabiliriz. Size tavsiyem yatağınızı değiştirmeniz. Visco yatağın özelliği yaylı değil tamamen süngerden olmasıdır. Sizin şekliniz alan yatak, beliniz, boynunuz ve vücudunuz için doğru tercih olabilir.

Visco Yatak - 2

Aldığınız zaman ilk başlarda çok rahatsız olursunuz bunun nedeni yaylı yatağa alışmış olmanızdan kaynaklanmaktadır. Ancak bu rahatsızlık bir kaç güne deliksiz uykulara dönüşecektir.

Visco Yatak - 4

Visco yataklarında en önemli özelliği sünger yüksekliğidir. Sizin boyunuzu ve kilonuzu ölçerek verilir. Örneğin bu ölçümlerde sizin için 8 cm’lik bir visco yatak uygun görülmüşse, bu önemlidir. Siz bu ölçümlere rağmen, 12 cm’lik alırsanız eski yatağınızdan daha rahatsız bir durum olabilir.Daha açık anlatmak gerekirse, bu yataklarda dansite denilen bir yoğunluk ile ölçülmektedir. Bu ölçü, kilogram/metreküp orantısı demektir. Mesela 80 dansite olan bir yatak 80 kilogram ağırlığı olan kişiler içn uygundur. Bu dansite yükselmesi, yatağın sertliğinin artması demektir. Tabi kumaşta sertliğe etki eden diğer bir etkendir. Fazla kilolu bir kişiye 80 dansite olan bir ürün yumuşak gelirken, zayıf olan bir kişiye 80 dansite sert gelmektedir.

Visco Yatak - 3

 

Bir diğer özelliği yatağın hiç sallanmamasıdır. Yanınızda biri döndüğünde siz bunu hissetmezsiniz ve uykunuz bölünmez. En iyi visco yatak “İşbir Yatak” firması olduğu söylenir. Fiyatlarına bakılacak olursa en pahalısıda İşbir Yatak’tır.

Daha makul fiyatlarda ise Bed-Line, Yataş veya Yatsan da bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu