Ev DekorasyonuOturma Odası

Salon Dekorasyonu İçin Öneriler

Salon evimizin en önemli yeri dışa açılan bizi görünmek istediğimiz gibi gösterecek vitrin konumundaki alandır. Salonumuzu dekore ederken aslında biz misafirliğe gitsek nasıl bir yerde ağırlanmak isteriz in de iyi bir göstergesidir.

Salon Dekorasyonu Fikirleri 7

Salonu dekore ederken ben bunu sevdim bu da olsun gibi aslında genel ile uyumsuz aksesuar seçerseniz salonunuz sevdiğiniz mekan olmaktan çıkıp kaçacak yer aradığınız bir alana dönüşecektir.

Salon Dekorasyonu Fikirleri 5

Salonunuzda mobilyalarınızı seçerken zemin rengi önemli olmalı zeminden daha açık renkte ya da koyu renkte mobilya seçmelisiniz oturma alanı ile zemin net bir şekilde birbirinden ayrılmalı,perdeleriniz duvarlarınız ve mobilyalarınıza uygun ama asla aynı tonda olmamalı.

Salon Dekorasyonu Fikirleri 6

Salonunuzda mekanın büyüklüğüne göre çiçekli ya da büyük yeşil yapraklı salon bitkilerine yer verin bu her zaman mekanın canlı olduğu hissini arttıracaktır.

Salon Dekorasyonu Fikirleri - 1

Kullanacağınız örtü veya aksesuarlar mobilya zemin duvar üçlüsü arasında uyum sağlayacak renklerden seçilmeli. Eğer modern bir mobilya ve tasarımınız varsa ve siz antika da seviyorsanız salonunuzda belirleyeceğiniz ölü bir alanı antikacı yerine çevirip mekandan soyutlayıp görselde bir farklılık katabilirsiniz şayet mekanın dışında dağılmış antikalar kaybolacak ve tam bir tarz karmaşası ile göz yoracaktır.

Salon Dekorasyonu Fikirleri 3

Duvarlarınıza yapacağınız ufak değişiklikler ile hem aydınlanma hem de fotoğraf değerli porselen veya cam eşyalarınız için şık bir sunum alanı oluşturabilirsiniz.

Salon Dekorasyonu Fikirleri  4

Salonunuzu renklendirmek için sadece duvar boyasından değil bazı duvarlarınıza döşeyeceğiniz kaplamalar ve farklı tonlarda duvar kağıtları ile de renk cümbüşü yaratabilirsiniz.

Salon Dekorasyonu Fikirleri 2

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu