Ev DekorasyonuMobilya

Yemek Odası Dekorasyon Fikirleri

Romantik Yemek Odası -2

Yemek odası sık sık kullandığımız ve ailemizle birlikte güzel vakitler geçirmemiz için önemli olan evin en can alıcı noktalarındandır. Yemek odasında eşinizle romantik bir yemek yemek ya da tüm ailenizle keyifli bir yemek vermek için, yemek odasının dekorasyonunda yapılabilecek birkaç önemli ipucu bulunmaktadır. Yemek odası dekorasyonu yaparken romantik bir yemek odasına sahip olmak için farklı fikirleri sizlerin ayağına kadar getiriyoruz
Romantik Yemek Odası -1

Yemek odasına şıklık katmak ve farklı bir hava yaratmak için öncelikle yemek masasının bulunacağı konumu iyi belirlemelisiniz. Genellikle dekorasyon uzmanları tarafından yemek odasında yemek masasının bulacağı konum pencereye yakın bir konumda olmalıdır. Bu şekilde yemek masası hem daha aydınlık olacak hem de yemek yerken daha ferah hissedeceksiniz. Yemek odasını klasik tarzda mı yoksa modern tarzda mı? Tasarlamak istediğinizi belirlemelisiniz. Klasik tarzda yemek odası dekore etmek isterseniz yemek masanızı ve sandalyeleriniz de eskitme kullanabilirsiniz. Modern tarzda yemek odası için yemek masanızı seçerken çokta abartıya kaçmayın. Romantik bir yemek odası için kullanılacak yemek masası ve sandalyelerde abartı kesinlikle olmamalıdır.

Romantik Yemek Odası -4

Yemek odasında çok alışkın olmadığınız bir dekorasyon fikri olarak yemek odasında bulunduracağınız aynalarla şıklık yaratabilirsiniz. Süslü işlemeleri bulunan aynalar hem ortamı romantik bir görünüme sokmakta yardımcı olacak hem de farklı bir hava elde etmenizi sağlayacak.

Yemek odanız mutfakla birleşik ise ve mutfağınız büyükse yemek odasının duvarını farklı renklerde boyayabilirsiniz. Eğer duvarınıza kıyamıyorsanız duvar kağıdı kaplaması yapabilirsiniz.  Bu şekilde yemek odasının bağımsız olduğunu hissetmenizi sağlayacaktır. Yemek odası renkleri için eflatun, mavi, pembe, mor ve lila gibi renkler romantik bir yemek odasının simgesi olacaktır.

Romantik Yemek Odası -3

Romantik bir yemek odasının tül, perde ve yemek masası örtüsü aynı renklerde olmalıdır. Beyaz, pastel renkleri ve aralara pembe serpiştirilmiş örtüler kullanılabilir. Romantik renkler arasında ön sıralarda olması gereken mor renk maalesef yeterli değeri görmüyor. Fakat yemek odasında mor renkleri perdeniz ve masa örtünüzde kullandığınızda farkı hissedeceksiniz.

Romantik Yemek Odası -5

Romantik bir yemek odasında masa düzeni oldukça önemlidir. Masada bulunabilecek mum, çiçek ve diğer aksesuarlar romantik bir yemek masasının simgesidir. Bunun yanı sıra klasik müzik, romantik müzikleri yemek sırasında kısık sesle yemeğinize ve sohbetinize eşlik etmesi için ufak bir müzik seti bulundurulabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu