AksesuarEv DekorasyonuOturma Odası

Perde Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Daha önce mutfak dekorasyonu kategorisinde sizlerle 16 Yeni Sezon Mutfak Perdesi Modeli için bir yazıda farklı dekorasyon önerilerinde bulunmuştuk. Bu seferde oturma odası için perde seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken önemli hususlara değinmeye çalışacağız.

Perde alırken aklımızdan bir sürü fikir geçer benim aklımdan da bir sürü fikir geçer ama bu fikirlerin ilk önceliği yıkanabilir mi değil mi sorusuna alacağım yanıtla son bulur.

Perde Seçimi Nasıl Yapılmalıdır - 7

Perde alırken çeşitli kesim ve aksesuarlar da modeller görüyoruz en çok zorlandığımız mekanizmalı perdelerin temizliği ya kuru temizleme olacak gelen kişi sökme ve takma işinde usta olacak ya da siz bu konuda usta olacaksınız.

Perde Seçimi Nasıl Yapılmalıdır - 5

Perde seçerken mobilyanız duvarınızın rengi, zemin rengi gibi pek çok faktör devreye girer hatta uzunluğu bile mobilyanıza göre ayarlamanız gerekmektedir.

Perde Seçimi Nasıl Yapılmalıdır - 4

Perdelerde tül seçiminde mümkünse az desenli iddialı olmayan tek renk tüller, kanatlarda kullanılacak modaya ve mobilyaya uygun kalın perdeler ile uyumu sağlayacaktır.

Perde Seçimi Nasıl Yapılmalıdır - 3

Perde alırken ölçülerinizi tam alın ya da perdecinize aldırın en sağlıklısı onların alması kısa ya da uzun olduklarında bu onların hatası olacaktır.

Perde Seçimi Nasıl Yapılmalıdır - 1

Perdelerinizin toz tutmayan kolay yıkanabilir ve ütülenebilir kumaşlardan olmasına dikkat edin. Perde çok toz tutarsa sık yıkanma ister ve haliyle zamanından çok önce solacak ya da yıpranacaktır.

Perde Seçimi Nasıl Yapılmalıdır - 6

Yeni bazı modeller kullanım rahatlığı sağlıyor Japon perde hem renk kombinleme de hem de camları iyi kamufle etmekte denemeye değer duruyor.

Perde Seçimi Nasıl Yapılmalıdır - 2

Örme kumaşlar tekrar moda oldu bu da kadınların perdeleri yıkadıktan sonraki ütü kabusunun sonu oldu.

Perde Seçimi Nasıl Yapılmalıdır - 8

Perdecinize gidip model seçerken mutlaka salonunuzun ya da perde yapılacak odanın bir fotoğrafını çekip gidin mağazada seçim esnasında bayağı faydası olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu