Ofis

Ofisiniz İçin Dekorasyon Önerileri

Yaşamımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz ofislerimiz de çoğu zaman evimizdeki rahatlığı arıyoruz. Sıkışık, boğucu bir ofiste çalışmayı kim isterki. Hem bu tarz ofisler, iş performansımızı düşüren, stres yaratan en önemli etkendir. Küçük ofis sahipleri, çalışanlarımızın daha rahat etmesi, sıkışık ortamdan uzaklaşması işlerinizin daha hızlı bir şekilde ilerlemesine yardımcı olacaktır. Bunun için size birkaç ipucu vermek istedik.

Ofis Dekorasyon Önerileri - Model 7

 

Dünya da büyük firmaların bir çoğu Facebook, Google gibi markalar, çalışanlarına evindeymiş hissiyatı vermeyi amaçlamışlardır. Gerçi bu markaların çalışma yerleri oldukça geniş ancak çalışanlarına eğlenceli bir ortam sunmak, işlerinin iilerleme hızını arttırdıklarını farketmişlerdir.

Ofis Dekorasyon Önerileri - Model 5

  • Önemli olan ilk detay, ofisinizde yer kaplayan gereksiz eşyaları, belgeleri, araç-gereçleri ortadan kaldırmak. Çalışanlarınızın yaşam alanı ne kadar geniş tutarsanız, kendilerini rahat hissetme oranıda bir o kadar artacaktır
  • Ofisiniz için açık renk mobilyalar, duvar renkleri seçmek ferah ve geniş bir ortam izlenimi vericektir. Bakımı biraz zor olabilir ancak üstesinden gelinmeyecek bir durum değil.

Ofis Dekorasyon Önerileri - Model 4

Çalışanlarınız, çalıştıkları süre zarfında hiç yerlerinden kalmadan, kimseyle konuşmadan bir gün geçirmek istemezler. Zaten bu tarz ofislerde çok uzun süre çalışan insan bulmakta zor olur.

  • Çalışanlarınız için gün içerisinde yemeklerini yiyebilecekleri, 15 dakika mola içersinde kahvelerini içebileceklerini mutlaka ayrı bir oda, o oda içersinde bir kaç kişinin oturabileceği kadar bir masa ya da sehpa olmalıdır.

Çalışanlarınız, sizin ofisinizi ne kadar kendi evlerine benzetirlerse o kadar rahat ederler ve sizin işiniz de o kadar hızlı ilerler. Ofisinizin duvarına koyabileceğiniz küçükte olsa bir televizyon, fazlalıkların ortadan kalkmasına yardımcı bir dolap, kahve makinası, birkaç küçük tablo ofisinizi lüks gösteren ve ev izlenimi veren ayrıntılardır.

Ofis Dekorasyon Önerileri - Model 3

Ofisinizde tahta materyalini kullanmanız, ofisinizi daha şık ve göz alıcı bir görünüme sahip olmasını sağlar. Bu tahtadan raflar, masa, çerçeve, yer döşemesi işinize yarıyacak birkaç ipucudan bazılarıdır.

Ofis Dekorasyon Önerileri - Model 1 Ofis Dekorasyon Önerileri - Model 2

Tabi bir diğer ipucuda mutlaka bir ya da birkaç adet bitki koyamanızı öneririz. Küçük ofisleriniz için büyük yaşam alanları yaratmak istiyorsanız, IKEA veya bunun gibi markalara göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu