AksesuarMutfak

Mutfağınız İçin Tasarlanmış 10 Sevimli Ürün

Ortalama her 10 kadından 7’si ömürlerinin yarısını mutfakta yemek yaparken geçiriyorlar. Annelerimiz, eşlerimiz, kardeşlerimiz sabah, öğle, akşam yemek yapmak için uğraşıp duruyorlar. Onlar mutfakta zamanlarını geçirirken en azından gördüklerinde yüzlerini gülümsetebilecek ürünler dizayn etmişler. Bende sizlere mutfağınız için tasarlanmış yaratıcı mı yaratıcı 10 ürünü paylaşmak istedim.

Canavarlı Kepçe

Tencerede içerisinde sanki Van gölü canavarını andıran bir yaratık varmış gib duruyor. Oldukça sevimli olduğu gözlerden kaçmayan bu canavarın amacı sadece size çorba koymak.

Canavarlı Çorba Kepçesi - 1 Canavarlı Çorba Kepçesi - 2

Kar Küreli Şekerlik

Kahvenize, çayınıza, kekinize hatta kurabiyelerinize şeker ya da pudra şekeri atmak hiç bu kadar zevkli olmamıştır. Uzaktan bakılınca sanki kar küresine benzeyen ama asıl amacı sizin ürünlerinizi tatlandırmak olan şirin ürünün yaratıcısı Peleg Dizayn Stüdyodur.

Kar Küresi Şekerlik - 1 Kar Küresi Şekerlik - 2

Kemik Şeklindeki Kaşık

Kendinizi sanki Çakmaktaşlar gibi hissedebileceğiniz, milattan önce 300’ler de sanacağınız kemik şeklindeki kaşıklar. Yemeklerinizi taş devri zamanındaki gibi pişirmek istiyorsanız, bu ürün tam sizlik.

Kemik Şeklindeki Kaşık

Canavarlı Süzgeç

İlk ürünümüzle aynı tasarıma sahip olan bu sevimli canavar, bu kez sulu yemekleriniz için hizmetinizde.

Canavarlı Süzgeç

Avokado Şeklinde Kaşık Altlığı

Hepimiz yemek karıştırırken içine daldırdığımız kaşığın, sağı solu pisletmesine uyuz oluruz. Bazen bir peçete bazen de bir çay tabağı koyarız altına. Ama bu ürün mutfağınızda hem şık duruyor hem de artık sağı solu pisletmek zorunda kalmıyoruz.

Avokado Şeklinde Kaşık Altlığı - 1

Avokado Şeklinde Kaşık Altlığı - 2

Kokteyl Şeklinde Kapak Tutucağı

Bazı yemeklerin taşmaması için tencere kapağının biraz açık kalması zorundadır. Bu dahiyane ürün hem tencere kapağınızı havada tutuyor hem de kokteyl havası yaratıyor. Hani kokteyl bardaklarında süs olarak duran limon ya da portakal parçası gibi.

Kokteyl Şeklinde Kapak Tutucağı - 1

Kokteyl Şeklinde Kapak Tutucağı - 2

Biberli Baharatlık

Yemekleriniz içerisine tat vermek amacıyla döktüğünüz baharatlar, artık yemek yerken tabağınıza dökülmeyecek. Örneğin çorbanıza tat vermesi için içine koyacağınız defne yaprağı tabağınıza dökülmeyecek.

Biberli Baharatlık - 1

Biberli Baharatlık - 2

Denizaltılı Çay Demliği

Bitki çaylarınız demlenirken eğleneceğiniz bir tasarım ürünü.

Denizaltı Cay Demliği

Ayaklı Salata Kaşığı

Salata almak için tabi başka bir salata kaşığınız yoksa, artık kaşık ve çatalla salata alma devri kapandı. Ayakta durabilen bu salata kaşıkları elenceli gözüküyor. Salatanın içersine bıraktığımızda ise yardıma muhtaç bir çocuk sanki.

Ayaklı Salata Kaşığı - 2 Ayaklı Salata Kaşığı - 1

Zincirli Şişe Tutacağı

Şişelerinizi görenlerde 2-3 saniye kadar bir duraksama ve yüzlerinde bir anlık şaşkınlık yaratmak istiyorsanız bu ürün size yardım edebilir. Şişelerinizin havada duruyormuşcasına olan görüntüsü yüzlerde bir gülümsemeye sebep olacaktır.

Zincirli Şişe Tutacağı - 1 Zincirli Şişe Tutacağı - 2

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu