Yatak Odası

Küçük Yatak Odasında Boş Yer Yaratmak

Yatak odası, çok zaman geçirdiğimiz bir oda olmamasından dolayı genellikle ne kadar boş yer olduğu bizi pek ilgilendirmez. Günde ortalama 8 saat uyuyan bir insan, yatak odasında en fazla 9 saat zaman geçirir. Zaten bunun 8 saati uyku kalan 1 saatse giyinmek içindir.

Bu yüzden evde kullanmadığımız ne kadar eşya varsa yatak odasına koyarız. Çünkü bu odanın sıkışık olması o kadar da önemli değildir. Ancak zamanla diğer odalarda sıkışmaya başlar ve bu sefer yatak odanızda da yer olmaz. Bu yüzden en başta, düzenli ve tertipli olursanız eviniz daha kullanılabilir olur.

Duvara Raf Takma

Yatak odanızın düzenli ve tertipli durması için size bazı ipuçları yazmak istiyoruz.

  • İlk olarak, bazalı bir yatak almanız sizin avantajınızadır. Mevsimlik eşyalarınızı ya da çok gerek duymadığınız eşyaları buraya koyarak ortadan kaldırabilirsiniz.
  • Kolye, bileklik gibi ürünleriniz için yapılmış, önü ayna olan ve açılınca içerisinde aksesuarlarınızı koyabileceğiniz yerleri bulunan ürünlerden almanızı tavsiye ediyoruz.

Bazalı Yatak

Bölmeli Yatak Başı

  • Duvarlarınıza gizli çekmeceler yapabilirsiniz, bu sayede hem yerden tasarrufunuz olur hem de günlük eşyalarınızı bu çekmecelere yerleştirebilirsiniz.
  • Kullanılmayan ve terste kalan duvarlarınıza raf ekleyerek, kişisel bakım ürünlerinizi, kitaplarınızı, çerçevelerinizi yerleştirip, ortalığın rahatlamasına yardımcı olabilirsiniz.
  • Eskimiş bavullarınız varsa ve atmaya kıyamıyorsanız, bavulları üst üste koyabilirsiniz. Bu sayede hem bavullarınız içine eşya yerleştirebilir hem onları atmamış hem de yerden tasarruf etmiş olursunuz.

Eski Bavulları Kullanma

  • Eğer odanızda yatak başlığı kullanıyorsanız, yapılabiliyorsa, ona gizli bir bölüm ekleyerek, ıvır zıvırınızı onun içerisine koyabilirsiniz.
  • Cam kenarına komodin koyabilirsiniz. Böylece hem oturup zaman geçirebileceğiniz bir yeriniz olur hem de eşyalarınızı saklayacak bir bölüm. Sedir tadında bir şeyler düşünülebilir.

Sedir Tarzında Çekmece

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu