AksesuarEv Dekorasyonu

Kolaylıkla Yapabileceğiniz Sevimli Aksesuarlar

Evimiz de hiç kullanmadığımız eski, yıpranmış veya bozulmuş eşyalarla, küçük, sevimli ve hiç maliyeti olmayan aksesuar yapımını sizlerle paylaşmak istedik.Bu bazen bir ampul ya da düğme, bazense kağıt rulonun kartonu ya da kavanoz olabilir. Bu aksesuarlarda sadece sizin emeğiniz var ve pahalı markaların aksesuarlarından hiç bir farkı yok.Bazı yörelerde insanlar bunları yapıp satarak evlerini geçindirmeyi başarıyorlar bunu da emeklerinin karşılıklarına eş değer bir fiyat biçerek yapıyorlar. Şimdi sizlerin evlerinizde kolaylıkla yapabileceğiniz aksesuarları listeliyeceğim.

 

– Ampulden Vazo Yapımı

Bunlar bizim bildiğimiz her yerde satılan ampuller. Gerçi şimdi bir sürü çeşidi var, enerji kullanmayan türde ancak burada göstereceğimiz normal ampul. Bu ampuller patlamış veya sağlam durumda olabilirler.

Ampülden Vazo Yapımı - 1

Ampülden Vazo Yapımı - 2

Ampülden Vazo Yapımı - 3

Tabi öncelikle yapmanız gereken kendinize zarar vermeden ampülün içerisinde bulunan teli çıkartmak ondan sonrası sizin hayal gücünüze kalmış.

– Düğmelerden Çiçek Yapımı

Evinizde bulunan veya herhangi bir yerden kolaylıkla temin edebileceğiniz düğmeler ile vazonuzun içerisine harika çiçekler yapabilirsiniz hem de solmayan ve kolay temizlenen.

Düğmeden Çiçek Yapımı - 1

Düğmeden Çiçek Yapımı - 2

Düğmeden Çiçek Yapımı - 3

Bunu eski bir gömleğin veya hırkanın düğmesi ya da bir montun düğmesi ile yapabilirsiniz. Sadece sizin hayal gücünüzle şekil verebilirsiniz. Daha çok yaptıkça elinizin alıştığını sizde farkedeceksiniz.

 

– Cam Kavanozlardan Saksı Yapımı

Öncelerden baharat ya da baklagiller koymak için aldığınız ancak kullanmadığınız cam kavanozlarınızı artık tozlu dolaptan çıkartmak için elinize çok güzel bir fırsat geçti. Küçük veya büyük kavanozları dekoratif saksılar yapmak elinizde.

Cam Kavanozdan Saksı - 1

Cam Kavanozdan Saksı - 2

Cam Kavanozdan Saksı - 3

 

Cam Kavanozdan Saksı - 4

 

 

– Kağıt Rulolardan Aksesuarlar

Bu rulolar tuvalet kağıtlarından çıkan veya kağıt havlulardan çıkanlar olabilir. Hayal gücünüzle doğru orantılı olarak ister ayna, ister duvara bir süs isterseniz fotoğraf çerçevesi yapabilirsiniz.

Kağıt Rulodan Aksesuar - 1Kağıt Rulodan Aksesuar - 2Kağıt Rulodan Aksesuar - 3

Kağıt Rulodan Aksesuar - 4

 

Sizlerle evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz aksesuarlardan bazılarını paylaştım. Umarım beğenmişsinizdir ve eminim bu aksesuarlar evinize farklı havalar katar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu