Ikea Çocuk Masa Sandalye 2021 Modelleri
Ikea Çocuk Masa Sandalye 2021 Modelleri

Ikea çocuk masa sandalye modelleri; çevreye ve insan sağlığına zararı olmayan materyallerden yapılmaktadır. Ikea çocuk odası için mobilyalar tasarlarken, çocukların fiziksel ve sosyal gelişimlerini olumsuz etkilemeyecek şekilde dizayn edilmiş olan eşyalardır. Çocukların hem keyifli vakit geçirmelerini hem de kendi çalışmalarına daha rahat şekilde konsantre olabilmelerini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. 3 yaş ve üzeri çocuklar için uygun modeller bulunmaktadır. Bebeklik çağı için olan modelleri bebeklerin tek başlarına kullanabilmeleri mümkün değildir. Ancak 3 yaş ve üzeri olanları çocuklar kendileri kullanabilmektedirler.

Yazıda Neler Var?

Ikea Çocuk Masa Sandalye Modelleri

Ikea çocuk masaları; küçük çocukların oyun oynaması resim yapması, el işi faaliyetlerine zaman ayırması, bahçede piknik yapabilmesi için tasarlanmış olan masalardır. Çocukların odadan odaya veya bahçeye rahat taşıyabilmesi adına hafif bir mobilyası bulunmaktadır. Aynı zamanda denge konusunda da bir problemi yoktur.

Ikea Çocuk Masa Sandalye Modelleri : Smastad (Yeşil)
Ikea Çocuk Masa Sandalye 2021 Modelleri : Smastad (Yeşil)

Ikea çocuk masa sandalye modelleri; zararsız plastik kullanılarak üretilmiştir. Biberon, tek kullanımlık bez ve gıda saklama kutularında kullanılan materyal ile üretilmiş bir eşyadır. Yağmur, güneş, kar, kir gibi dış etkenlere karşı dayanıklı bir yapısı bulunmaktadır. Dolayısı ile dış mekan kullanımı için de oldukça uygun ürünlerdir. Monte edilmesi oldukça kolaydır. Bileşenlerin sadece birbirlerine geçirilmesi masanın elde edilmesi için yeterli olmaktadır. Farklı renk seçenekleri bulunmaktadır.

Ikea Çocuk Masa Sandalye Modelleri : Mammut (Beyaz)
Ikea Çocuk Masa Sandalye Modelleri : Mammut (Beyaz)

Ikea Ayarlanabilir Çocuk Masa Modelleri

Ikea ayarlanabilir masa; 3 farklı yüksekliğe göre ayarlanabilen bir masadır. 53, 62 ve 72 cm yüksekliklerine ayarlanabilmektedir. Ödev, hobi faaliyetleri, sanat çalışmaları yapılırken uygun yükseklik tercih edilebilmektedir. Ayrıca masanın eğimi de ayarlanabilmektedir. Bu sayede çocuğun yapacağı aktivite için gerekli olan eğim oldukça kolay şekilde ayarlanabilmektedir.

Ikea çocuk masa sandalye modelleri içerisinde fonksiyonel bir masa olan bu modelde oyuk kenar bulunmaktadır. Bu sayede kalem veya diğer küçük eşyalar eğim kaynaklı olarak düşmemektedirler. Çizim kağıdı için özel olarak boyutlandırılmış bir bölümü bulunmaktadır. Çalışma masasının altı da depolama alanı olarak kullanılabilmektedir. Masanın altında latalar vardır ve saklama kutuları koyularak değerlendirilebilmektedir. Bu masanın bakımı yapılırken ise; hafif deterjanlı bir bez ile silindikten sonra temiz bir başka bez ile de kurulanmalıdır.

Ikea Sandalye Modelleri

Ikea çocuk sandalyeleri; küçük çocukların gün içerisinde oturarak yapabilecekleri bütün aktiviteler için uygundur. Ağırlığı oldukça azdır. İyi bir dengeye sahip olan bu sandalyelerin taşınması oldukça kolaydır. Çocuklar kendileri bir yerden başka bir yere dengelerini kaybetmeden taşıyabilmektedirler. Özellikle zorlu hava şartlarına karşı dayanıklı bir malzemeden yapılmış olması sebebi ile dış mekanda kullanılmasının herhangi bir sakıncası bulunmamaktadır.

Ikea Çocuk Masa Sandalye Modelleri : Fargglad
Ikea Çocuk Masa Sandalye Modelleri : Fargglad

Monte edilme aşaması oldukça kolaydır. Sandalyenin bileşenlerinin sadece birbirlerine geçirilmesi yeterli olmaktadır. 3-6 yaş arası için uygun olan sandalyelerdir. Oturma yükseklikleri 30 cm, oturma derinlikleri 26 cm, yükseklikleri 67 cm ve genişlikleri 39 cm olmaktadır.

Ikea Çocuk Masa Seti Modelleri

Ikea çocuk masa seti, oldukça küçük boyutlara sahip olan bir üründür. Küçük odalar, dar alanlar için bu çocuk masa seti boyut olarak uygun olmaktadır. Set içerisinde 3 adet ürün bulunmaktadır. 1 masa ve 2 sandalye olarak satılmaktadır.

Ikea Çocuk Masa Sandalye Modelleri : Latt
Ikea Çocuk Masa Sandalye Modelleri : Latt

Masa uzunluğu 63 cm, masa genişliği 48 cm, masa yüksekliği 45 cm, oturma genişliği 28 cm, oturma derinliği 28 cm ve oturma yüksekliği 28 cm olacak şekilde dizayn edilmiştir. Az miktarda deterjan dökülmüş bir bez ile masa ve sandalyeler silinerek temizlikleri sağlanabilmektedir. Ikea çocuk masa sandalye modellerinden olan bu set; masif çam ağacından üretilen bir modeldir. Masa tablası ise; MDF ve lamine malzemelerinden yapılmaktadır.

Ikea Çocuk Masa Sandalye 2021 Modelleri yazımızı beğendiyseniz IKEA Ayakkabılık Modelleri yazımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here