IKEA ayakkabılık modelleri artık evimizin tasarımını da güçlendiren biçimlerde karşımıza çıkmaktadır. Bu ayakkabılık modelleri ile hem ayakkabılarınızı daha düzenli bir şekilde koruyabilir ve sıralayabilirsiniz hem de bu güzel tasarımlar ile evinize yeni bir renk katabilirsiniz.

Zira ayakkabılık modellerinin artık modern ev dekorasyonu için gerekli bir detay olduğunu unutmamak gerekir. Eskiden her ne kadar portmantolar bu işlevi görüyor olsa da şimdilerde ayakkabılıklar Kendi başlarına birer ürün olarak karşımıza çıkar. IKEA ayakkabılık modelleri ise modern ev dizaynlarında da kullanılabilecek düzeyde olan tasarım ürünleridir. 

2020 IKEA Ayakkabılık Modelleri

Ayakkabılık Modern Evler İçin Artık Bir İhtiyaç

Modern evlerde ayakkabılık artık bir ihtiyaç niteliği taşımaktadır. Nasıl ki şapkalarımız, şemsiyelerimiz, aksesuarlarımız ve mont, ceket gibi ürünlerimiz için birtakım müdafaa etme eşyaları bulunuyorsa artık ayakkabılarımız için de böyle bir eşya ihtiyacı doğmuştur. Zira sayılan bütün bu eşyalar bir şekilde bir yerlerde müdafaa edildiğinde geriye kalan tek şey de ayakkabılar olmaktadır. Dolayısıyla ayakkabıdan artık modern evler için bir ihtiyaç olduğu fikri de işte buradan çıkmaktadır. Yani modern ev tasarımlarında artık yerini sağlamlaştıran ayakkabılıklar çeşitli tasarımlarla ve modellerle karşımıza çıkar. IKEA firması da bu hususta sunduğu çeşitli ve güzel tasarıma sahip olan ayakkabılık modelleriyle evinizi daha da renklendirmek istemektedir. 

IKEA Ayakkabılık Modelleri : Hemnes Modeli
IKEA Ayakkabılık Modelleri : Hemnes Modeli

IKEA Ayakkabılık Tasarımları

IKEA firmasının tasarladığı ayakkabılık modelleri hem oldukça kullanışlı hem de evin tasarımı için tamamlayıcı niteliktedir. Yapmanız gereken IKEA ayakkabılık modelleri arasından hangisinin sizin evinizin tasarımına daha uygun olduğuna karar vermektir. Zira çeşitlilik konusunda da müşterilerini tatmin etmeyi başaran IKEA firması bünyesinde evinize en uygun olan tasarımı bulabilirsiniz. Bu tasarımlar arasında en çok tercih edilen ayakkabılık modellerinden biri ise dolap şeklinde olan ayakkabılık modelleridir. En çok tercih edilen diğer ayakkabılık modelleri ise raf şeklinde olanlardır. Bu iki model de oldukça estetik tasarımlara sahip olan çeşitlerle karşımıza çıkar. 

IKEA Ayakkabılık Modelleri : Mackapaer Modeli
IKEA Ayakkabılık Modelleri : Mackapaer Modeli

Dolap Biçiminde Ayakkabılık

Dolap şeklinde olan bu ayakkabılık modelleri diğer modeller arasında daha kullanışlı olmakla birlikte evin içerisinde de oldukça hoş bir görüntü yaratmaktadır. Epey ergonomik olan bu dolap şeklindeki ayakkabılık tasarımları da kendi içerisinde çeşitli modellere sahiptir. Örneğin raflı olan bu ayakkabılık modelleri oldukça basit bir şekilde taşınabilir. Dolayısıyla evinizin yerleştirdiğiniz bölümünde gözünüze hoş gelmediği takdirde bu ayakkabılık modelinin yerini kolayca değiştirebilirsiniz. Ayrıca raflı olan modellerin en güzel özelliklerinden biri de raflarının azaltılabilir ya da çoğaltılabilir olmasıdır. Yani oldukça fazla ayakkabıya sahip olmanız durumunda bu raflı olan ayakkabılık modelini daha fazla raf sayısı ile kullanabilirsiniz. Fakat ayakkabı sayınız dahilinde bu raflı ayakkabılık modelini iki raflı olarak bile kullanabilirsiniz. IKEA tarafından tasarlanan diğer bir dolap ayakkabılık modeli ise kapaklı olan tasarımlardır. Bu modellerde ayakkabılarınızı çekmeceleri yerleştirirseniz ve çekmeceleri açıp kapayarak modeli kullanabilirsiniz. 

IKEA Ayakkabılık Modelleri : Raflı Ayakkabılık Modeli
IKEA Ayakkabılık Modelleri : Raflı Ayakkabılık Modeli

Raf Biçiminde Ayakkabılık

Raf şeklinde tasarlanan bu ayakkabılık modelleri dolap şeklinde olan ayakkabı modellerine göre daha çok tercih edilmektedir. Zira daha küçük boyutlarda olması ayakkabılık kavramını daha çok yansıtmaktadır. Bundan dolayı da en çok talep alan ayakkabılık modeli raf biçiminde olanlar olmaktadır. Raf biçimde olan ayakkabılık modellerinin kapaklı olan tasarımları yoktur. Yani bütün raf biçimdeki ayakkabılık modelleri doğrudan açık şekilde kullanılır. Çok fazla ayakkabıya sahip olan kişiler için raf biçiminde olan ayakkabı modellerinin uygun olduğu söylenemez. IKEA ayakkabılık modelleri avantajlarından en önemlisi ise çok az yer kaplamakta birlikte oldukça işlevsel olarak kullanılabilmesi ve tasarım bakımından da ev tasarımını desteklemesidir. 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here