Ev DekorasyonuOfis

“Home Office” İçin Dekorasyon Önerileri

Teknolojinin gün geçtikçe ilerlemesi ve insanların rahatlığına olan düşkünlüğü ile birleşince en mantıklı çözüm “Home Office” tarzında bir ev dekorasyonu yapmak. Aslından bir çok avantajı olduğu  gerçek, birincisi trafikte kalma gibi bir durumunuz ortadan kalkıyor, isterseniz yataktan kalktığınız gibi ofisinize gidebiliyorsunuz, iş yerinde olan zorunlu arkadaşlıklardan uzak duruyorsunuz, patronunuzdan “neden bu saatte geldin ?” azarı işitmekte yok ama gün geçtikçe sosyal hayattan uzaklaşıp kendinizi insanlardan soğutma durumuda olabilir.

Home Office Dekorasyon Önerileri Home Office Dekorasyon Önerileri

Sabah 08:00 akşam 17:00 çalışan herkesin hayalidir, Home Office. Evinizde küçük bir odaya, bir tane bilgisayar, işinizi yarayacak araç gereçler, bir tane masa ile artık sizde pijamanızla maillerinize bakabilir, iş bağlantıları kurabilirsiniz. Genellikle işleri internet üzerinden yapan, broker, komisyoncu gibi insanların favorisidir. Toplumumuzdaki durumu ise içler acısı, Home Office’i işsizlerin ya da kariyer yapmakta zorlanan insanların uyguladığı bir yöntem izlenimi mevcut, tutumları da bu yönde. Düşünün biriyle tanıştınız ve web yazılım işindesin,evinizden çalışıyorsunuz, işinizde çok iyi ve kaliteli yapıyorsunuz. Size sorduğunda nerede çalışıyorsunuz diye “ben evde çalışıyorum, Home Office tarzında yaşıyorum” dediğiniz an, karşınızdaki insanın suratı bir değişir. Bu sadece bizim toplumumuza has bir özellik. O yüzden söylememeniz daha hayırlı olur sizin için.

Home Office Dekorasyon Önerileri

Odanızın küçük olduğunu düşünüyorsanız, IKEA markasının küçük alanlar için en kullanışlı dizayn tarzlarına bakmanızı tavsiye ediyoruz.

  • İlk önemli konu oturacağınız koltuk ya da sandalye, ne çok rahatsız olacak ya da çok rahat. Çok rahat olursa mayışırsınız, rahatsız olursa beliniz, boynunuz ağrır.

Home Office Dekorasyon Önerileri

  • Duvar renklerini açık tonlarda seçerseniz, çalışma isteğiniz daha çok olur ve çabucak sıkılmazsınız.
  • Sizi motive edebileceğini düşündüğünüz araç ve gereçleri yanınıza koymanızı tavsiye ediyoruz.

Home Office Dekorasyon Önerileri

  • Duvarların boş kalmaması da önemli, boş duvar içinizi sıkabilir.
  • Ortamı  gürültü çıkarabilecek araçları koymamanız sizin avantajınıza, televizyon, radyo gibi araçlar dikkatinizi dağıtabilir.

Home Office Dekorasyon Önerileri

  • Masanızda büyüdüğünü görebileceğiniz bitkileri yetiştirmek (bonsai gibi) ofisinizde daha fazla zaman geçirmenize yardımcı olur.

Home Office Dekorasyon Önerileri

Tebrik ederiz, artık sizde Home Office yaşam tarzına geçiş yaptınız.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu