Granit mutfak tezgahı modelleri, sağlamlık açısından ve estetik görünüm açısından en çok tercih edilen modeller olarak bilinmektedir.Bu tip mutfak tezgahı modelleri ısıya dayanıklı modeller olması nedeniyle mutfak içerisinde oldukça kullanışlı bir tasarım olarak bilinmektedir. 

Mutfak tezgahı için uyumlu olarak bilinen granit modellerin aynı zamanda oldukça kolay temizlenmesi de tercih edilme nedenleri arasında yer almaktadır. Genellikle siyah renk tonlarından oluşması nedeniyle uzun süre temiz ve kaliteli olarak kullanılabilmektedir. 

Granit Mutfak Tezgahı Modelleri Örnek

Granit modeller seçilirken doğrudan siyah renk seçilebileceği gibi aynı zamanda siyah simli modellerin de seçilmesi mümkün olmaktadır. Fakat bu seçim yapılırken mutfak fayansı ya da mutfak dolapları gibi tasarımlarla uyumlu olmasına da dikkat edilmesi gerekmektedir. 

2020 Yılı Granit Mutfak Tezgahı Modelleri

Granit Tezgah Renkleri Nasıldır?

Granit Mutfak Tezgahı Renkleri

Granit tezgah renkleri, en çok tercih edilenler siyah olarak bilinse de granit modeller içerisinde farklı renk seçenekleri de bulunmaktadır. Bu renkler içerisinde Aksaray Sipahi olarak bilinen renk koyu gri tonlu bir granittir. 

Granit çeşitleri içerisinde bir diğer açık gri tonu ise Aksaray Yaylak olarak bilinmekle birlikte Azul Platino olarak bilinen diğer gri tonlu granit ise daha karma bir renk tonu olarak döşemelerde kullanılmaktadır. 

Granit taşlarda herhangi bir boyama işlemi yapılmamaktadır. Mermerin kendi modeli doğrudan döşenerek tasarım yapılmaktadır. Bu nedenle gri ve siyah renklere alternatif olarak yalnızca kırmızı renkli African Red taşı bulunmaktadır. 

Bu renkler dışında granit olarak piyasada granit olarak kullanılan ürünler orijinal olmayacağı için dikkatli olunması gerekmektedir. Bu nedenle granit döşeme yaptırmak isteyenlerin renkleri ile seçim yapmaları gerekmektedir. 

Granit Mutfak Tezgahı Fiyatları Nasıldır?

Granit mutfak tezgahı fiyatları, diğer mermerlere göre daha pahalı ücretler ile yapılmaktadır. Fiyat belirlenirken tezgah boyutu da  son tutar üzerinde belirleyici bir faktör olarak bilinmektedir. 

Granit tezgahlar yapılırken kullanılan granit çeşitlerine göre de fiyat değişikliği olmaktadır. Siyah ve simli olan modeller, diğer granit mutfak tezgahı modelleri fiyatlarına göre daha pahalı olabilmektedir. 

Granit Mutfak Tezgahı Modelleri : Beyaz Renkli

Granit mermer doğal bir malzeme olması nedeniyle yıllar bazında işlenme durumunda göre de farklı fiyatlar ile yapılabilmektedir. Bu nedenle tam fiyat öğrenmek için istenen granit modeli ve mutfak tezgah ölçüsü ile bir mutfak tasarımcısına başvuruda bulunmak gerekmektedir. 

Granit Mutfak Tezgahının Avantajları Nelerdir?

Granit mutfak tezgahı kullanımının avantajları şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Doğal bir malzeme kullanılması nedeniyle içerisinde zararlı bir kimyasal bulunmamakta ve mutfak için oldukça sağlıklı bir tercih olarak bilinmektedir. 
  • Şık ve parlak bir görüntü sunmaktadır. 
  • Mutfak içerisinde yer alan ankastre ve set üstü gibi modellerle uyumlu bir görüntü sunmaktadır. 
  • Kaliteli bir malzeme olması nedeniyle yüksek ısılara bile dayanıklı tezgah olarak bilinmektedir. 
  • Suya da dayanıklı olması nedeniyle cila istemeden uzun yıllar aynı kaliteli ile kullanılması mümkün olmaktadır. 

Mermer ve Granit Tezgahın Farkları Nelerdir?

Mermer ve granit tezgah modellerin farkı kullanılan ana malzeme ve özellikler olarak bilinmektedir. En önemli fark, mermerin granite göre daha az dayanıklı olması olarak bilinmektedir. 

Mermer kullanımları aynı zamanda sık sık cila istemekte ve parlak bir görüntüye ulaşılması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle yeni mutfak tasarımlarında en çok tercih edilen tezgahlar, granit tezgahlar olarak bilinmektedir. 

Granit Mutfak Tezgahı Dizaynı

Mermer malzemesinin ana yapısı, granite göre daha yumuşak olması nedeniyle çizik ve çatlak oluşma riski daha yüksek olmaktadır. Özellikle sıcak bir cisim kullanılması durumunda mermer tezgahlarda uzun çizgiler oluşabilmektedir. 

Granit mutfak tezgahı modelleri mermer modellere göre daha pahalı olmasına rağmen daha uzun ömürlü oldukları için tercih edilmektedirler. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here