Ev Dekorasyonu

Evinizde Yaz Havası Estirmenin Yolları

Evlerde Yaz Modası - Aksesuarlar

Yaz sıcaklarında evlerinizin havasını biraz olsun serinletmek size ve ailenize çok iyi gelecektir. Özellikle salonunuzda yaz havasını estirmek için birkaç ufak değişimle bunu başarmak mümkün. Yazın enerjik havasını yansıtmak ve deniz serinliğini hissedeceğiniz bir salona sahip olmak için dekorasyonunuzda ufak değişimler yapmanız gerekecek. Bunu yapmak için yazın serinliğini ve denizin esintisini temsil eden mavi renk ve tonlarından faydalanacağınız. Ayrıca güneşin ve ferahlığın simgesi olan sarı ve yeşil renklerden de faydalanarak birlikte salonunuzda yaz havasını estireceğiz. Elbette bu aşamada eşya ve aksesuarlarınızda bir takım değişiklikler yapmanız gerekebilir. Yaz havasını estirmek ve salonunuza deniz esintisi katmak için yapılması gerekenleri hep birlikte öğrenelim.

Yaz Havası ve Deniz Esintisi

Evlerde Yaz Modası - Aksesuarlar

Evlerinizde yaz havasını estirmek istediğiniz ilk yer salonunuz ya da diğer bir ifadeyle oturma odanız olacaktır. Salonunuzda öncelikle cam kenarlarına beğendiğiniz saksı ve güzel kokan çiçekler koyarak renk katmalısınız. Saksılarda yaz renklerini barındırmak, odaya görünüşüyle ferahlık verecek çiçekleri seçmek önemli. Odada sehpa ya da masa bulunuyorsa, aynı türlerde çiçeklerden güzel vazolar seçerek masa ve sehpa üzerine de koyarak iyi kombinler oluşturabilirsiniz.

Koltuklarınızla Yaz Esintisini Hissettirin

Evlerde Yaz Modası - Kırlent

Koltuk kılıfları ya da yastık kılıflarının desenlerini değiştirmelisiniz. Mavi, yeşil ve sarı tonları kullanarak güneş, deniz ve doğadan esintiler içermelidir. Ufak dokunuşlarla koltuklarınızı da diğer aksesuarlarla bütün haline getirebilirsiniz. Salonda kullanabileceğiniz diğer türevi renkler mercan ve turkuaz olabilir. Bej ve beyaz tonları da yazdan esintiler verebilecek renklerdir. Yine de en çok kullanılmasını tavsiye ettiğimiz renkler beyaz ve mavi renklerdir. Bu renkler aydınlık veren renkler olup yazdan esinti yansıtacak renklerdir. Salonunuzda yaz esintisini yansıtmak için koltuklarınızda herhangi bir değişim yapmak istemezseniz, koltuk üzerinde yine sizlere belirttiğimiz renklerde şallar veya koltuk örtüleri kullanmanız mümkün.

Evlerde Yaz Modası - Sıcak Renkler
Abajurlarınıza Yaz Havası Katın

Evlerde Yaz Modası - Ferahlık

Abajurlarınız için yaz renklerini kullanmanın vakti gelmiş görünüyor. Yazı çağrıştıran renk tonlarında boyama ya da yeni tasarımlarda şık bir abajur yaptırabilirsiniz. Odanın  duvar boya rengine uyması da ekstra önem taşıyor.

 

Halıları Kaldırıp Kilim Kullanın

Evlerde Yaz Modası - Kilim

Kışın halı kullanmak mantıklı görünüyor. Fakat yazın evinizin her alanını halıyla kaplamanız içinizi daraltacak ve sıcak yaz günlerini daha da sıcak olmasını sağlayacaktır. Bu yüzde halıları kaldırıp, ufak boyutlarda kilimler serelim. Kilimlerdeki desenler yine yaz günlerini yansıtan desenlerde olabilir.

 

Duvar Tabloları Kullanın

Evlerde Yaz Modası

Duvar tabloları kullanmak her zaman işe yarayan bir dekorasyon yöntemidir. Eğer önceki tablolarınız varsa bunları denizi, plajı, güzel bir orman manzarasını yansıtan bir tablo seçebilirsiniz. Salonunuz her duvarında olması şart değil. Fakat büyük bir salonunuz varsa duvarın çokta boş görünmemesi ve ambiyansı yansıtması için duvar tablolarına önem vermelisiniz.

Aksesuarlarla Yazın Sıcağını Azaltın

Evlerde Yaz Modası - Midyeler

Salonda yine yaz esintilerini yansıtmak için kullanılacak birçok aksesuar fikirleri bulunmaktadır. Bunlardan en işe yarayanları deniz kabukları, mercanlar ya da denizi anımsayan balık süslemeleri aksesuar olarak kullanılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu