Dyo Renk Kartelası İle Kararınızı Şimdiden Verin
Dyo Renk Kartelası İle Kararınızı Şimdiden Verin

Dyo renk kartelası size renk seçimi konusunda oldukça yardımcı olacaktır. Badana işlemlerine başlamadan önce elbette ki karar verilmesi gereken asıl mesele odalarda hangi renk boyaların kullanılacağıdır. Belki de badana işlemlerinin en zor kısmı da badana yapılacak boyanın rengine karar vermektir. Zira odaların rengi odanın atmosferine doğrudan etki etmektedir. Bununla birlikte mobilyaların renkleriyle birlikte uyumlu olması da diğer bir konudur. Dolayısıyla odalara yapılacak olan badana işlemleri de oda tasarımları için tamamlayıcı bir özellik taşımaktadır. 

Badana konusunda duyulan diğer bir çelişki ise seçilen rengin odada nasıl duracağıdır. Bunun çözümü için yapmanız gereken ise Dyo renk kartelasından yardım almaktır. Dyo kartelasıyla birlikte badana için seçeceğiniz boya renginin duvarlarınızda nasıl duracağı, mobilyalarınızla uyumlu olup olmayacağı ya da odanızda hakim olan ışığın duvardaki rengi nasıl etkileyeceği gibi konularda daha kapsamlı bir bilgi sahibi olabilir ve kararınızı daha emin bir şekilde verebilirsiniz.

Dyo Renk Kartelası İçinde Kaç Renk Bulunur?

Dyo renk kartelası içinde neredeyse bütün badana renkleri bulunur. Bu renklerin isimlerini öğrenmeniz de Dyo kartelası ile mümkün olmaktadır. Böylece öğreneceğiniz renk isimlerini ilgili nalburlara söyleyebilir ve bu rengi satın alabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden de adını öğrendiğiniz boyayı satın almanız mümkündür. Dyo renk kartelası üç farklı çeşitte karşımıza çıkar. Bunlardan ilki iç cephe boyalarıdır. İkincisi dış cephe boyalarken, üçüncüsü ise yağlı boyalardır. Yağlı boyalar sentetik boya olarak da geçmektedir. 

Dyo İç Cephe Boya Renkleri

Dyo iç cephe renklerinin kartelası size boyanın renginin evinizde nasıl duracağına dair oldukça detaylı bir bilgi vermektedir. Böylece Dyo iç cephe renk kartelasıyla birlikte aklınızdaki boyaların evinizde nasıl duracağını, evinizi nasıl göstereceğini, evinizin ışığında nasıl duracağını gözlemleyebilirsiniz. Badana işlemlerinizde sizin için oldukça faydalı olacaktır. Zira Dyo renk kartelası ile yapacağınız gözlemlemeler karar vermenizi kolaylaştıracaktır. Dyo iç cephe boya kartelasına sitemizden ulaşmanız ve ücretsiz olarak indirmeniz mümkündür. Sitemizden iç cephe için Dyo renk kartelasını indirerek odanızı hangi renge boyayacağınıza karar vermeye başlayabilirsiniz. 

Kahve ve Bej Tonları Renk Seçenekleri

DYO Renk Kartelası : İç Cephe Boyası - Kahve Tonları
DYO Renk Kartelası : İç Cephe Boyası – Kahve Tonları

Gri ve Beyaz Tonları Renk Seçenekleri

DYO Renk Kartelası : İç Cephe Boyası - Gri Tonları
DYO Renk Kartelası : İç Cephe Boyası – Gri Tonları

Kırmızı ve Magenta Tonları Renk Seçenekleri

DYO Renk Kartelası : İç Cephe Boyası - Kırmızı Tonları
DYO Renk Kartelası : İç Cephe Boyası – Kırmızı Tonları

Mavi ve Turkuaz Tonları Renk Seçenekleri

DYO Renk Kartelası : İç Cephe Boyası - Mavi Tonları
DYO Renk Kartelası : İç Cephe Boyası – Mavi Tonları

Mor ve Lila Tonları Renk Seçenekleri

DYO Renk Kartelası : İç Cephe Boyası - Mor Tonları
DYO Renk Kartelası : İç Cephe Boyası – Mor Tonları

Sarı ve Hardal Tonları Renk Seçenekleri

DYO Renk Kartelası : İç Cephe Boyası - Sarı Tonları
DYO Renk Kartelası : İç Cephe Boyası – Sarı Tonları

Turuncu ve Bakır Tonları Renk Seçenekleri

DYO Renk Kartelası : İç Cephe Boyası - Turuncu / Bakır Tonları
DYO Renk Kartelası : İç Cephe Boyası – Turuncu / Bakır Tonları

Yeşil ve Haki Tonları Renk Seçenekleri

DYO Renk Kartelası : İç Cephe Boyası - Yeşil Tonları
İç Cephe Boyası – Yeşil Tonları

Dyo Dış Cephe Boya Renkleri

Dyo dış cephe renk kartelası ile yaşadığınız apartmanın, villanın ya da konutun dış cephesinin renk seçimini yapabilirsiniz. Zira dış cephe renkleri apartmanlar, villalar ya da konutlar için oldukça önemlidir ve dikkatlice seçilmesi gerekmektedir. Dış cephe boya seçiminde öncelikle dikkat edilmesi gereken en önemli özellik, seçilecek olan boyanın kaliteli olmasıdır. Zira binanın, apartmanın, konutun ya da villanın dış cephesi yağmurdan toza, kardan başka şeylere kadar bir sürü temasa maruz kalmaktadır. Dolayısıyla dış cephe boyasının kaliteli ve uzun yıllar dayanacak türde olması önemlidir. Ayrıca boyanın da yağmur ya da başka etkenlerden kaynaklı olarak solmayacak türden bir boya olması da epey önemlidir. Dyo dış cephe renk kartelası da yaşadığınız yerin dış cephesine hangi rengin daha çok yakışacağını belirlemektedir. Sitemizden Dyo dış cephe renk kartelasına ulaşabilirsiniz. Böylece seçiminizi yapabilir ve boyama işlemlerinde bir adım atabilirsiniz.

DYO Renk Kartelası : Dış Cephe Boyası
DYO Renk Kartelası : Dış Cephe Boyası - 2

Dyo Yağlı Boya Renk Kartelası

Dyo yağlı boya renk kartelası ile uygulamayı yapacağınız ahşap ya da metalin hangi renk üzerinde daha güzel ve uyumlu durduğunun kararını verebilirsiniz. Zira yağlı boya, ahşap ve metal üzerindeki korozyon ya da diğer dış etkenlere karşı daha dayanıklı olması için yapılan bir uygulama olsa da öte yandan da bu işlemde bir estetik amacı güdülmektedir. Dolayısıyla Dyo yağlı boya renk kartelası da bu noktada sizlerin işine yaramaktadır. Dyo renk kartelası ile hem iç ve dış cephe renklerine hem de yağlı boya renklerine karar vermeniz kolaylaşmaktadır.   

DYO Renk Kartelası : Yağlı/Sentetik Boyalar

Bu yazımızı beğendiyseniz Gri ile Uyumlu Renkler Nelerdir? Yazımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here