AksesuarDuvar DekorasyonuEv Dekorasyonu

Duvar Kağıdı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son yıllarda dekorasyonda çok kullanılan detaylardan bir de duvar kağıdıdır. Duvar kağıdı önemsiz bir detay gibi görünse de sanılanın aksine odayı, mobilyayı gösteren tamamlayan duvar kağıdıdır. Peki, duvar kağıdı nasıl seçilir ve nelere dikkat edilmelidir?

Duvar kağıdının gösterişli olmasını istiyorsanız desenli ve çiçekli modeller yardımcı olacaktır. Renk ve desen seçimi önemlidir. Çünkü tarzınızı yansıtacaktır. Fakat duvarları desenli bir odanın dekorasyonu yapmakta zorlaşacaktır. Eğer çok detaylı ve gösterişli renkli bir duvar kağıdı kullandıysanız mobilya ve aksesuarları sade tercih etmenizde fayda vardır. Aksi halde göz yoracaktır.

 

Duvar Kağıdı Modelleri - 1

Odanın büyüklüğüne göre de duvar kağıdı seçimi yapılmalıdır. Eğer küçük bir odaya sahipseniz daha sade duvar kağıtları seçilmelidir. Çünkü iri boyutlu kağıtlar odayı daha dağınık ve dar gösterecektir. Bu yüzden daha az desenli ya da kendinden dokulu kağıtları tercih edebilirsiniz.

Duvar Kağıdı Modelleri - 2
Renk seçimi yaparken baskın bir renk üzerinde oluşan desenleri tercih edebilirsiniz. Böylece o baskın renge uygun mobilya ve aksesuar seçimi de yapabilirsiniz. Renkler uyumlu olacağından gözü de yormayacaktır.

Duvar Kağıdı Modelleri - 3
Örneğin duvar kağıdı parlak tonlarda ise mobilya ve aksesuarda tek bu tonu kullanın, kalan kısımlarda ise nötr tonlar kullanın dengeyi sağlamış olacaksınız.
Duvar kağıtları arasından şüphesiz ki en zahmetsiz ve kullanışlı olan çiçek desenli olanlarıdır.

Duvar Kağıdı Modelleri - 4
Çünkü mobilyalarınız istediğiniz renkte seçebilir halıları çiçekli kullanabilirsiniz. Daha samimi bir hava katacaktır.

Duvar Kağıdı Modelleri - 5

Resimlerini eklediğimiz duvar kağıtlarını Koçtaş, IKEA ve Bauahus gibi yapı marketlerden temin edebilirsiniz. Standardı 5 m2′ lik rulolar halinde satılan ürünlerin ortalama fiyatları 20-80 TL arasında değişmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu