Duvar Kağıdı Temizliği

Duvar kağıdı nasıl temizlenir sorusu özellikle ev hanımlarının çokça merak ettiği konulardan biridir. Yapılan yanlış bir işlem tüm duvarı berbat etmeye yeter. Bu yazımızda duvar kağıdı nasıl silinir ? Nelere dikkat etmelisiniz? onlardan bahsettik.

Bir önceki yazımızda Duvar Kağıdı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler başlığında, gerekli püf noktalara değinmiştik. Bu seferde evinizde kullanmaya başladığınız duvar kağıtlarının temizliği hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Duvar Kağıdı Nasıl Temizlenir? Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Duvar kağıdınızın tipi temizliği yapılırken uygulanacak yöntemin tek belirleyicisi olacaktır.

Duvar kağıdı nasıl silinir ? sorusunun cevabı için öncelikle kağıdınız ince mi? Kalın mı? Kağıdınız koton mu? İpek mi? olduğunu bilmeniz önemlidir. Yapılacak yanlış bir işlem tüm duvar kağıdınızın soyulmasına, kabarmasına ve solmasına neden olabilir.

İçerisinde bulunan kimyasallar neler bunları çok iyi bilmeliyiz ki uygulayacağımız yöntem doğru olsun yoksa boşu boşuna kürek çekmiş oluruz.

Duvar kağıdı temizliğinde en güvenilir ve tercih edilen metot nemli bir bez ile 6 ayda bir duvar kağıtlarınızın tozunu almaktır. Bazılarımız için bu yöntem çok hijyen gelmeye bilir bunlar için 2 alternatifimiz var.

  • Bir kova suya bir miktar Arap sabunu koyarak köpüklü bir su hazırlayın duvarı temizleyebileceğiniz bezi bu kova da ıslatın. Burada en önemli şey bezi iyice sıkın çünkü ıslak bez duvar kağıtlarınızın kabarmasına neden olabilir.
  • 1 kova suya Arap sabunu yerine 1 paket karbonat koyarak da duvar kağıtlarınızı temizleyebilirsiniz.
Duvar Kağıdı Nasıl Temizlenir

Ayrıca duvar kağıtlarınız da oluşan lekeler için 1 çorba kaşığı 1 çorba kaşığı karbonat ile hazırlayacağınız macunu lekeli yere sürüp 10 dakika bekleyin ve nemli bir bezle temizleyin lekeden eser kalmayacaktır.

Duvar kağıdınızda ki leke yağ içerikli ise bu lekede en uygun uygulama bulaşık deterjanınız ile yumuşak bir sünger yardımıyla bölgeyi ovalamak olacaktır.

TV Ünitesinde Duvar Kağıdı

Bazı yeni elektrikli süpürgelerin duvar kağıdı temizleme aparatı ile kağıtlarınızı temizleyebileceğiniz gibi yine buharlı temizleme aletlerinizle de kağıtlarınızı temizleyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek nokta buharı dengeli vermek olmalı yoksa kâğıdınızda kabarmalara neden olursunuz. Bu yazımızda duvar kağıdı nasıl temizlenir ? Duvar kağıdı nasıl silinir ? sorusunu cevaplamaya çalıştık. Umarım işinize yaramıştır.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here