Ev DekorasyonuMobilya

Düğmelerin Yarattığı Tarz “Chester Koltuklar”

Chester Koltuk Takımları - 5

Chester koltuk modelleri üzerine düğmeler dikili olan ve kahverengi olduğunda uzaktan çikolatayı andıran modellerdir. Bu koltuklar göründükleri kadar rahattırlar. Geniş oturma minderleri ve büyük yapılarıyla oldukça rahat ve bir o kadar gösterişlidirler. Salonunuzda bulunan bir Chester takımı ile sanki evinizi 1800’lülerin İngiltere’si gibi bir hava katmanın yanı sıra, modern görünüme de sahiptir. Tüm tezatlıkları bir arada bulundurur anlayacağınız hem eski gibi durur ama bir o kadar modern bir tasarımdır.

Chester Koltuk Takımları - 1

Düğmeler sizi hiç rahatsız etmesin çünkü ne oturduğunuzda ne de yaslandığınızda onları hiç hissetmezsiniz. Sadece görsel olarak hizmet veren bu düğmeler aksesuar amaçlı dikilmişlerdir. Renk yelpazesi çok geniştir, istediğiniz her renk kumaşı kaldırabilen bir tasarımdır. Pembeden kahverengiye kadar her renkte bulmanız mümkün ve her renge yakışmaktadır. Kumaş olarakta tay tüyü veya deri tercih etmenizi öneririm.

Chester Koltuk Takımları - 3

İsterseniz veya yoksa siz iki renk ile bir kombin oluşturarak evinize hava katabilirsiniz. Gri ile mavi ya da kahverengi ile sarı, bunlar tamamen sizin hayal gücünüze ve beğenilerinize kalmıştır. Ama tekrar dile getirmek istiyorum, hiç bir rengin Chester tarzındaki mobilyalarda kötü durduğuna şahit olmadım.

Chester Koltuk Takımları - 2

Yapıları gereği oldukça cüsseli koltuklardır. Eğer salonunuz küçük ise boyutlarını ölçmeden -ki zaten kesinlikle ölçüceksizindir- sadece şekline bakarak satın almayın çünkü kapıdan geçmesi biraz zahmetlidir ve odanıza yerleştirdikten sonra, salonunuzda rahatlıkla yürüyebileceğiniz bir alan kalmayabilir.

Chester Koltuk Takımları - 4

Fiyatlarına gelince, kumaştan kumaşa fark etmektedir ancak, güzel ve şık bir Chester’ın fiyatı 3000 ile 5000 TL arasındadır tabi bu fiyata takımlarıda satılmaktadır ancak dediğim gibi üzerindeki kumaşın kalitesi, takımın boyutları fiyatı doğrudan etkiler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu