Ev Dekorasyonu

Dağ Evi Dekorasyonu İçin İpuçları

Dağ Evi Dekorasyonu - 1

Hemen her bölgesinde dağlık alanları bulunan ülkemizde dağlık ev sahibi olanlar özellikle tatil fırsatlarını tatil evlerinde gerçekleştirebiliyor. Tatil herkes için deniz, güneş ve kum demek değil. Dağ evinde sakin bir tatil geçirmek, yeşille iç içe olmak ve şehir hayatından bir süre uzak kalmakta oldukça güzel tatil şekilleri arasındadır. Dağ evinde güzel bir tatil geçirmek için bu dağ evinin dekorasyonu içinizi ferahlatacak güzellikte dizayn edilmeli ve bu doğrultuda dekorasyon yapılmalıdır. Arkadaşlarınız, aileniz ya da iş stresinden uzaklaşmak için kendi başınıza gittiğiniz dağ evinde güzel bir dekorasyon olursa tatilinizde bu doğrultuda güzel geçecektir. Şimdi bir dağ evini dekore ederken nelere dikkat edilmeli ve nasıl dekorasyon yapılmalı? buna bir göz atalım.

Dağ Evi Dekorasyonu - 6

Dağ Evi Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Dağ evi dekorasyonu yaparken elbette dağ evinin bulunduğu alana göre tasarlanmalıdır. Örneğin; Karadeniz bölgesi gibi yemyeşil, sık sık yağmur alan bir bölgede dağ evine sahip olan bir kişi yeşil renk ağırlıklı ve her mevsime uygun olabilecek bir dekorasyon tercih edebilir. Çok sıcak olan Akdeniz bölgesinin kurak bölgelerinde bir dağ eviniz varsa, ilk etapta evin sadeliği ve ferah bir görünümüne önem vermelisiniz. Dağ evi dizayn ederken evin büyüklüğü de büyük önem arz ediyor. Daha mütevazi ve daha ufak dağ evlerinde görsellik kadar evin işlevsel bir düzen kazanması önemli. Zira tatiliniz boyunca rahat etmek için oturma grubunu doğru şekilde yerleştirmeniz gerekir.

Mevsimlere Göre Dağ Evi Dekorasyonu

Dağ Evi Dekorasyonu - 4

Sahip olduğunuz dağ evini dekore ederken en çok hangi aylarda tatil yapabildiğiniz ya da dağ evinde en çok hangi mevsimlerde bulunduğunu önem kazanıyor. Genel olarak dağ evleri kış aylarında tatil yapmak isteyenlerin hafta sonları işlerinden ufak kaçamaklar yaparak gittikleri  bir gerçek.

Dağ Evi Dekorasyonu - 3

Eğer kış aylarında dağ evine tatil yapmaya gidiyorsanız kış dekorasyonu tercih etmeli ve soğuk havalara uygun olabilecek bir dekorasyon seçilmelidir. Şömine etrafına güzel bir sandalye, oturma odasında beyaz renklerde güzel ve şirin bir oturma grubu yer alabilir. Bunun yanı sıra kış aylarında ihtiyaç duyulabilecek araç gereçleri dekor olarak duvara monte edebilirsiniz. Merak etmeyin dağ evinde bu dekorasyon şekli abest görünmeyecektir.

Dağ Evi Dekorasyonu - 5

Dağ Evini Fonksiyonel Hale Getirmek

Elbette dağ eviniz dekore edecek ve kendi göz zevkinize göre tasarlayacaksınız. Fakat tatil yapacağınız dağ evini şehirdeki gibi gösterişli bir hale getirmek zorunda değilsiniz. Burda öncelik işlev kazandırmak olmalıdır. Dağ evinde tatil yaparken sürekli olarak farklı aktiviteler yapabilirsiniz. Yakınlarda güzel bir alanda mangal yapmak, derede balık tutmak, gölde yüzmek, çadır kurarak geceyi dağ evine yakın bir yerde geçirmek gibi birçok farklı aktivite yapılabilmektedir. Dağ eviniz küçükse öyle bir dekore etmelisiniz ki bu aktivitelerde kullanılan malzemeleri dekorasyonu bozmadan yerleştirebileceğiniz alanlar yaratmalısınız. Fonksiyonel bir dağ evi dekorasyonu için görsellikten önce işlevselliği de ön planda tutmalı ve tatiliniz süresince nelere ihtiyacınız olduğu, nerde ne şekilde vakit geçireceğinizi düşünerek dizayn gerçekleştirmelisiniz.

Dağ Evi Dekorasyonu - 2

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu