Mobilya

Çizim Gibi Duran Mobilyalar

Gün geçtikçe insanların hayal güçleri genişliyor, güzelleşiyor. Kim bilirdiki bundan 50 yıl önce internette mobilya fikirleri bulacağımızı ya da ayakkabımızı internetten sipariş verebileceğimizi. Bunların hepsi teknolojinin gelişmesi ve insanların hayal güçlerinin bir sonu olmadığının kanıtı resmen.

Çizim Gibi Duran Mobilyalar - 1Jin il Park isimli tasarımcıda bunun son örneklerinden biri. Aslında bu tasarımlar önceden kağıt üzerinde oluşturulmuş, tüm tasarımlar gibi. İlk başlarda sadece 2 boyutlu olarak düşünmüş tasarımını, 3 boyutta oluşturmanın bu kadar uğraştırıcı ve zor olacağı düşünmemiş. Tamamen özgün bir tasarım olmasını isteyen Jin il Park’ın bu tasarımları hayata geçirmekten başka çaresi olmadığına karar vermiş.

Çizim Gibi Duran Mobilyalar - 3

Adam üşenmemiş, sabretmiş, kaynak aleti kullanarak, çekiç darbeleri sayesinde, o telleri birbirine bağlamış. 2 sandalye, 2 lamba ve 1 masayı tasarlamış. İyi ki de tasarlamış yoksa bizim aklımızda emin olun gelmezdi. Bir kere biz bu kadar sabırlı insanlar bile değiliz.

Çizim Gibi Duran Mobilyalar - 2

Uzaktan bakıldığında sanki elle çizilmiş gibi duran, ama oturabileceğiniz, ışığını açabileceğiniz hatta üzerinde yemek bile yiyebileceğiniz bu akıl almaz tasarımları oluşturan Jin il Park, çizim gibi durması için farklı boylarda ve enlerde 100’lerce tel kullanmış.

Çizim Gibi Duran Mobilyalar - 4

Belki çok rahat ya da konforlu olmayabilir ancak böyle bir şeyin odanızda olduğunu düşünsenize. Kullanmaya gerek bile yok, dursa orda öyle yeter. Gerçekten tasarım harikası bir ürün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu