Ev DekorasyonuOfis

Çalışma Odası İçin Tasarım Fikirleri

Bir çalışma odasını tekrardan dekorasyon edecekseniz bilmeniz gereken bir kaç önemli şeyler var. Bunlar;
1) Adı üstünde çalışma odası çalışmaya elverişli olması gerekir
2) Havadar olması gerekir
3) Rahat dolaşman için hareket alanı olması gerekir
4) Elinin altında fazladan eşya olmaması gerekir
5) Dikkatini dağıtacak renk, eşya olmaması gerekir

Çalışma Odası Tasarımları - 5

Eğer bu 5 maddeye dikkat edersek işimiz kolay. Bu maddeleri biraz açmak gerekirse
1) Çalışmaya elverişli olması demek ne demek ; o odada çalışacaksak eğer bizim çalıştığımız işin ciddiyetini yansıtmalı o odada rahat düşünüyor rahat bir şekilde fikirler üretebiliyor olmamız gerekir. Bunun için çalışma masamız ve sandalyemiz doğru bir şekilde odanın komuna göre dizayn edilmesi gerekir. Doğru yerden ışığı almamız gerekir.

Çalışma Odası Tasarımları - 1
2)Havadar olması gerekir demek ne demek ; Güneş ışığı alıyor olmamız bizim o odada çok verimli çalışacağımız anlamına gelir. Hava almaya ışık görmeyen yer bizim çalışmamızı olumsuz etkileyecektir.

Çalışma Odası Tasarımları - 2
3)Rahat dolaşman için hareket alanı demek ne demek; Masamızdan kalkıp dolaşacağımız bir alan yoksa yada aradığımız şeyi alabilmek için yanına zorlukla güçlükle gidip alıp yerimize oturuyorsak bunun anlamı yanlış dekorasyondur. Çalışmayla ilgili her şey elimizin altında ama dolaşmaya yerimizden kalkıp birazda olsa hareket etmeye yerimiz olması gerekiyor.

Çalışma Odası Tasarımları - 3
4) Elinin altında fazladan eşya olmaması demek ne demek; Elimizin altında kırılacak biblo, dökülecek bir içecek bizi tedirgin edecek hiç bir eşya bulunmaması gerekir. Çünkü öyle gereksiz fazladan eşyaların elimizin altında bulunması bizi doğrudan olumsuz etkiler stres yaratır.

Çalışma Odası Tasarımları - 4
5) Dikkatini dağıtacak renk, eşya olmaması gerekir demek ne demek; Duvarın rengi çok çakıcı olup bizim konsantrasyonumuzu bozmaması gerekir. Soft huzur veren renkler tercih edilmelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu