Ofis

Çalışma Odası Dekorasyon Önerileri

Çalışma Odası Önerileri - 4

Home ofis çalışan ya da birkaç saatte olsa evde çalışması gerekenler tüm dikkatlerini verebilecek şekilde işine konsantre olabilmek adına güzel bir çalışma odası hazırlamanız gerekiyor. Huzur içerisinde çalışabileceğiniz rahat bir çalışma odası için mobilyalardan tutunda oda aydınlatmasına kadar özenle hazırlanması gerekiyor. Çalışma odası hazırlarken ve çalışma odası dekorasyonu yaparken birkaç önemli ipucunu sizler için araştırdık ve uzmanlar tarafından verilen önerileri inceledik.Çalışma Odası Önerileri - 5 Çalışma Odası Önerileri - 7

Çalışma Odası Boyutlarına Göre Dekorasyon

Çalışma odası genellikle evin ufak veya orta boyutlarda bir odası seçilir. Çalışma odasında bulunması gerekenler oldukça basittir. Bir çalışma masası, isteğe bağlı olarak ve işin alanına göre bilgisayar köşesi, kitapların, dosyaların ve diğer çalışmaların yer aldığı ufak çapta bir raf ya da kitaplık. Bunlar çalışma odası için gerekli görülen ve çalışma odası için olmazsa olmazlar arasında yer alan dekorasyon ürünleridir.

Çalışma Odası Aydınlatması

Çalışma odası her zaman aydınlık ve ferah bir ortam olmalıdır. Bu yüzden çalışma masanızın bulunduğu bölüm ışık alan yani pencere tarafında olmalıdır. Gece çalışma odasında yine aydınlık bir ortam olmasını isteyenler için gözlerinizi yormayacak loş aydınlatmalar seçilmelidir.

Çalışma Odası Önerileri - 3

Çalışma Odası Önerileri - 6

Çalışma Odasında Mobilya Seçimi

Çalışma odasını dekore ederken bol çekmeceli masa ya da benzeri mobilyalar seçebilirsiniz. Özellikle dağınık çalışanlar için çekmeceli mobilyalar her zaman ideal seçim olacaktır. Zamandan tasarruf etmeniz için çalışma masanızın yanına ufak taşınabilir bir masa bulundurarak aynı zaman dekorasyonunuzu bozmayacak tarzda olmasını sağlayın.

Çalışma Odası Önerileri - 2

Sandalye Seçimi

Çalışma odasında sağlık açısında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta sandalye seçimidir. Saatlerce sandalye üzerinde kalacağınız için konforlu ve duruş pozisyonunuzu bozmayacak güzel bir sandalye seçmelisiniz. İlerleyen dönemlerde bel ağrısı, fıtık gibi sorunları yaşamamak için sandalye seçimi yaparken dikkat edin. Bu aşamada seçtiğiniz sandalyenin şık bir görünümde olması çalışma odanızın genel görünümü içinde önemli olacaktır.

Çalışma Odası Önerileri - 1

Home Ofis Kullanacaklar için Öneriler

Çalışma odanızı çok sık kullanıyorsanız ya da home ofis olarak sürekli bu odada çalışacaksanız ihtiyacınız olan yazıcı, faks makinası, kalem, kağıt gibi kırtasiye ürünlerini bulundurmak üzere masanızın büyük olması gerekecek. Bu durumda birden fazla masa seçmek yerine L şeklinde olan masalardan alarak çalışma odanızın şıklığının bozulmasını önleyebilirsiniz. Çalışma odasında sıkıldığınız anlarda size moral verecek resimleri çerçevelettirerek duvara asabilirsiniz. Size moral veren herhangi bir objeyi yakınınızda bir noktaya koyarak hem dekorasyonunuzda farklılık yaratabilir hem de çalışma saatlerinizde sıkıntınızı atmış olacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu