Ev DekorasyonuOfis

Bölme Duvar Sistemleri

Özellikle ofis dekorasyonu yaparken son dönemlerde epey popüler bir hale gelen bölme duvar sistemleri, hem yer konusunda büyük bir avantaj sağlarken hem de düşük maliyeti ve kolay bir biçimde istediğiniz hale getirilebilmesi iş yerleri için büyük bir avantaj haline geliyor.

Bölme Duvar Sistemleri

İhtiyacınız dahilinde ek bir alan yaratmak istediğinizde modüler bölme duvar kullanarak enerji tasarrufu bakımından da avantaj sağlarken bu konuda belki başlarda sorun gibi gözüken ama günümüz teknolojisiyle sorun olmaktan çıkan ses yalıtımı konusunu da çözümler bulunmuş durumda. Üstelik ses yalıtımının yanı sıra akustik özelliklerini de, siparişini vereceğiniz firmanın sunduğu farklı alternatiflerle siz belirleyebiliyorsunuz.

Bölme Duvar

Kurulumu için gelen uzmanların sizi yönlendirmesiyle beraber yine ihtiyacınız dahilinde hareketli bölme duvar olarak kullanılabilen bu sistemleri, siz de kolaylıkla yeniden ihtiyacınıza göre yerini değiştirebiliyorsunuz. Bir kaç conta çevirerek ve pek de ağır olmayan demontable bölme duvarı yerinden çıkarıp farklı bir bölüme monte edebilirsiniz.

Hareketli Bölme Duvar Sistemleri

Tavanın durumuna göre gizli bir ray sistemi ile tavana asılabilen ve sağlam gövdesi ile herhangi bir güvenlik problemine de olanak vermeyen tipleri olduğu gibi yine aynı zamanda katlanabilen bölme duvar sistemleri de ihtiyacınıza göre seçilebilir.

Modüler Bölme Duvar Sistemleri

Özellikle perakende ürün satan mağazalar için cam bölme duvar sistemleri tercih edilebilirken yine sergi, kantin, ofisler için ahşap kaplamaları sistemler tercih edilebilir. Farklı mekanlar için renk seçenekleri de bulunan ve tabi ki en büyük avantajı hafif ve kolay taşınabilir olması bölme duvar sistemlerinin en büyük artısı.

Cam Bölme Duvar Sistemleri

Taşınabilir duvar sistemlerinin fiyatı tabi ki önce kullanımını düşündüğünüz alan için firmadan gelecek analiz sonrası yapılan metrekare hesabından ve sizin ekstra istekleriniz varsa bunların sonra belirlenecektir. Fakat ortalama bir fiyat yazmak gerekirse; cam bölme duvarlar için metrekaresi 150 TL, ahşam bölme duvar için metrekaresi 200 TL civarı oluyor. Tabi ki burada önceden keşif yapılması ve duruma göre kablo döşenmesi, kapı özellikleri ve varsa bölgede bir duvar onun yıkımı için yine ekstra maliyet de olacaktır.

Panel Bölme Duvar Sistemleri

Ev d ya da ofis dekorasyonu fikirleri için bu tip bir çözüm arayanlara fikir vermesi açısından incelediğimiz duvar sistemleri için hizmet alacağınız firmanın mutlaka bu konuda bilindik bir firması olması önemlidir. Daha önceki işlerinden veya kataloglarından kullanılan malzemenin özelliklerini iyi belirleyip, her ne kadar maliyeti ekonomik olsa da uzun ömürlü olması açısından dikkat etmeniz bir noktadır.

Ayrıca yine ofisinizin dekorasyonu için farklı ve yaratıcı fikirler arıyorsanız ofisiniz için dekorasyon önerileri konusunda da işinize yarayabilecek ipuçlarını sizlerle paylaştık.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu