Mavi Bebek Odası

Bebek odası dekorasyon fikirleri açısından en geniş yelpazeye sahip odalardan biridi. Çünkü anne baba bebek odası dekorasyonu yaparken çocuklarının en güzel odalarda büyümesini isterken, kendilerinin de rahat edebileceği bir oda dizayn etmek isterler. İşin özünde bebekten çok odayı anne kullancaktır.

Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Ebeveynler bebek odalarını bebekleri dünyaya gelmeden hazırlamaya başlarlar. Bebek odaları her zaman bakarken bile bize mutluluk veren kimi zaman küçük kimi zaman büyük ama her zaman oldukça sevimli odalardır.

Mavi Bebek Odası

Bebek odaları genellikle içi çeşit çeşit oyuncak dolu olan, bebeğin cinsiyetine göre duvarları ve mobilyalarının rengi değişen genelde ebeveynlerin dizayn ettiği çocukları için en uygun gördükleri odalardır.

Ferah Bebek Odası Modelleri

Bebek odası dekore edilirken öncelik olarak anne-baba düşünülmelidir. Çünkü odayı bebek, çocukluk dönemine gelene kadar faal olarak kullanacak olanlar anne babalardır. Odada ses yapıcı aletlerden uzak durulmalıdır. Bu oyuncaklar gündüz çocuğunuzu eğlendirdiği gibi geceleri de uykusundan uyanmasına sebep olabilir.

Bej Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek odası dekorasyon tasarımı konusunda en çok dikkat edilmesi gereken kesinlikle mobilyalardır. Mobilyaların köşeleri keskin olmamalıdır. Olası bir kaza anının en az hasarla atlatılması için bebek odasında mobilyaların köşelerinin keskin olmamasına, yerdeki halının kaygan olmamasına bebeğin yataktan tek başına çıkamayacak şekilde bir yatak seçimi yapılmasına, oyuncakları derleyecek olan duvar raflarına (bebeklerin erişimi de zor olacaktır)  dikkat edilmelidir. Bebek beşik modelleri fikirleri için bu yazımıza bakabilirsiniz.

Renkli Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek odası dekorasyon hazırlığında ileride yavrunuz büyümesi ve çocukluk çağına geldiğinde farkındalık yaratmak amacıyla odada belirli bir tema belirli bir olay kurgusu yansıtılması yararlı olacaktır. Odadaki düzensiz ve rastgele yapılmış yerleşim farkındalık yaratma konusunda zayıf kalacaktır.

Pembe Bebek Odası

Bebek odaları kullanım sırası olarak ebeveynler ve devamında çocukları olarak düzenlenip dekore edilmelidir.

Not: Bugünlerde anne ve babalar ne yazık ki bebekleri ile çok fazla zaman geçiremiyorlar. Sebebi ise aile bireyleri gün içinde yaşadıkları iş koşuşturması nedeniyle yorgun düşüyor ve güzel yavruları ile az zaman geçirmek zorunda kalıyor. Hele bir de bebek biraz yaramaz olursa ebeveynlerin tek çaresi o küçücük ellerine telefon ya da tablet vermek oluyor. Teknolojik ürünlerin gelişme çağındaki çocuklar ve özellikle bebekler için çok zararlı olduğu uzmanlar tarafından neredeyse her gün dile getiriliyor. Aman diyelim siz biraz dikkat edin ve yavrularınızı biraz daha korumaya gayret gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here