Çocuk Odası

Bebek Odası İçin Dekorasyon Önerileri

Ebeveynler bebek odalarını bebekleri dünyaya gelmeden hazırlamaya başlarlar. Bebek odaları her zaman bakarken bile bize mutluluk veren kimi zaman küçük kimi zaman büyük ama her zaman oldukça sevimli odalardır.


Mavi Bebek Odası

Bebek odaları genellikle içi çeşit çeşit oyuncak dolu olan, bebeğin cinsiyetine göre duvarları ve mobilyalarının rengi değişen genelde ebeveynlerin dizayn ettiği çocukları için en uygun gördükleri odalardır.

Ferah Bebek Odası Modelleri

Bebek odası dekore edilirken öncelik olarak anne-baba düşünülmelidir. Çünkü odayı bebek, çocukluk dönemine gelene kadar faal olarak kullanacak olanlar anne babalardır. Odada ses yapıcı aletlerden uzak durulmalıdır. Bu oyuncaklar gündüz çocuğunuzu eğlendirdiği gibi geceleri de uykusundan uyanmasına sebep olabilir.

Bej Bebek Odası Dekorasyonu

Odadaki mobilyalar en çok dikkat edilmesi gereken noktadır. Mobilyaların köşeleri keskin olmamalıdır. Olası bir kaza anının en az hasarla atlatılması için bebek odasında mobilyaların köşelerinin keskin olmamasına, yerdeki halının kaygan olmamasına bebeğin yataktan tek başına çıkamayacak şekilde bir yatak seçimi yapılmasına, oyuncakları derleyecek olan duvar raflarına (bebeklerin erişimi de zor olacaktır)  dikkat edilmelidir.

Renkli Bebek Odası Dekorasyonu

Oda hazırlanırken ileride bebeğin büyümesi durumunda çocukluk çağına geldiğinde farkındalık yaratmak amacıyla odada belirli bit tema belirli bir olay kurgusu yansıtılmış olabilir. Odadaki düzensiz ve rastgele yapılmış yerleşim farkındalık yaratma konusunda zayıf kalacaktır.

Pembe Bebek Odası

Bebek odaları kullanım sırası olarak ebeveynler ve devamında çocukları olarak düzenlenip dekore edilmelidir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu