Battaniye Modelleri : Siyah Beyaz Renkli Battaniye Modeli
Battaniye Modelleri : Siyah Beyaz Renkli Battaniye Modeli

Renkli battaniye soğuk havaların yavaş yavaş gelmesiyle raflarda yerlerini almaya başladı. Bu yazımızda en son moda battaniye türlerini sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Renkli battaniyeler yaklaşan kış mevsimi için hepimizin ihtiyaç duyduğu o sıcaklığı bize sağlamakla birlikte estetik açıdan da evimize yakışacak türdedir. Bu battaniye modellerinden evinize, ev eşyalarınıza ve mobilyalarınıza uygun olan renkleri seçerek hem yaklaşan kış ayları için sıcak bir ev ortamı yaratabilir hem de ev dekorasyonu için pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Zira yeni battaniyeler evin içinde oldukça estetik bir şekilde dekoratif olarak kullanılabilirler. Bu renkli battaniye modelleri arasından kendinize uygun olanı seçerek kış aylarına sıkı bir hazırlık yapabilirsiniz.

Battaniye Modelleri : Renkli Vizon Battaniye Modeli
Battaniye Modelleri : Renkli Vizon Battaniye Modeli

Battaniye Modelleri ve Fiyatları

Renkli battaniyeler fiyat bakımından da oldukça uygun ve ekonomik olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu battaniyelerin fiyatları, tercih edilmelerinde büyük bir etkendir. Ayrıca fiyatları dışında oldukça kullanışlı olmaları, evin dekorasyonunda da kendilerine yer bulabilmeleri ve sıcak tutabilmeleri de battaniyelere olan bu yoğun talebi açıklamaya yetiyor. Temizlik açısından da epey pratik olan bu ürünler kolayca temizlenebilmektedir.

Battaniye Modelleri : English Home Renkli Battaniye Modeli
Battaniye Modelleri : English Home Renkli Battaniye Modeli

Battaniye Modelleri

Battaniyeler çeşitli türlerde karşımıza çıkmaktadır. Hepsi de gayet pratik ve estetik açıdan da göz alıcıdır. En çok talep alan ürünlerden birisi de giyilebilir battaniyelerdir. Son yıllarda giyilebilir battaniyelere olan ilgi oldukça artmıştır. Bu battaniyeleri üstüne giyebilir ve bu battaniyelerin içindeyken oldukça rahat hareket edebilirsiniz. Diğer bir seçenek ise polar battaniyelerdir. Bu battaniyeler elyaftan üretilmektedir. Buna ek olarak renk ve tasarım bakımından en kolay özelleştirilebilir battaniye türleri de polar battaniyelerdir. Zira üzerlerine baskı yapmak oldukça kolaydır. Dolayısıyla polar battaniyeleri çoğu zaman çeşitli tasarımlara sahip olarak ve çeşitli battaniye modelleri olarak görebiliriz. Diğer battaniye türlerinden bazıları ise şunlardır:

  • Yün battaniyeler,
  • Vizon battaniyeler.

Yün Battaniyeler

Yün battaniyeler elbette ki insan sağlık açısından en iyi olanıdır. Yün battaniyeler çoğunlukla kaşmir ve Angora yününden üretilmektedir. Bazı yün battaniyeler ise kuzu yününden üretilir. Bu yünler sıcaklığı kontrol etmek ve hatta su buharını emmek gibi işlevlere sahiptir. Yün battaniyelerin en güzel özelliklerinden birisi de kalp atışını olumlu yönde etkilemesi ve dolayısıyla da uykuları daha sağlıklı bir biçimde sağlaması. Yani yün battaniyeler ile uykunuzdan daha dinlenmiş bir şekilde uyanmanız mümkündür. 

Vizon Battaniyeler

Vizon battaniyeler sanıldığı gibi kürkten yapılmamaktadır. Zira “vizon” kelimesinin Türkçe karşılığı “kürk” olmaktadır. Dolayısıyla çoğu kişi tarafından vizyon battaniyelerin de kürkten yapıldığı sanılmaktadır. Fakat vizyon battaniyelerin adının “vizon battaniye” olmasının sebebi kürkten yapılmış olmasından ziyade kürk kadar yumuşak olmasıdır. Ayrıca kürk kadar da sıcak tutabilmektedir. Dolayısıyla ismini de buradan almaktadır. Ayrıca kürkün aksine %100 olarak polyester iplikten üretilmektedirler. Bu ürünler eğer kaliteli hammaddeden üretilmişse oldukça kaliteli olarak karşımıza çıkar. Fakat bazı yerlerde kalitesiz hammaddeden üretilmiş vizon battaniyeleri de görmekteyiz. Vizyon battaniyelerin kaliteli olduğunu anlayacağımız en temel nokta bu battaniyelerin oldukça hassas bir yapıya sahip olmasıdır. Vizon battaniyeleri sık sık yıkamak da bu sebeple doğru değildir. Ayrıca yıkama ve temizlik işlemleri esnasında da ağartıcı temizlik malzemelerinden uzak durmak gerekir. Yıkama ve temizlik işlemi bittiğinde ise ıslak olarak bekletilmesi daha doğrudur. 

Battaniye Modelleri : Desenli Vizon Battaniye Modeli
Battaniye Modelleri : Desenli Vizon Battaniye Modeli

Bu Yıl Hangi Battaniye Modelleri Revaçta?

Bu yıl popüler olan battaniye modelleri arasında genellikle kırmızı ve siyah renklerin ağırlıkta olduğu battaniye modelleri bulunmaktadır. Ayrıca çiçek desenli olan battaniye türleri de bu yıl oldukça ilgi görmüştür. Fakat renkli battaniye modelleri arasında tercih yapacağınız esnada karşılaşacağınız çeşitlilikten dolayı popüler olanlar da dahil olmak üzere hangi birini seçeceğinizi şaşırabilirsiniz. Biz de sizin için öncesinde birçok renkli battaniye modelini görsel olarak sunduk. Bu renkli battaniye modellerini inceleyerek erkenden karar verebilirsiniz.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here