Banyo

Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı ?

Öncelikle banyonuzun metrekaresini bilmeniz ve buna uygun ürünler almınızı tevsiye ediyoruz. Banyonuzda vitrifiye (klozet), ellerinizi yıkayabileceğiniz bir lavabo ve duş alabileceğiniz bir kabin ya da küvet kesinlikle olması gereken ürünler. Siz bu ürünlerin dışında alacağınız her ürün banyonuzun kullanım alanınından çalmış olucaksınız. Bu nedenle banyonuzun boyutlarını bilmeniz önemli, demek istediğim eğer duş kabini satın almayı düşünüyorsunuz ve kabinin 1×1 olması uygunken siz 1×2 alırsanız, belki daha rahat duş alabileceksiniz ancak banyonuzda kalabalık bir görüntü elde edeceksiniz.

Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır ? Model 1

Bir diğer önemli konuda, banyonuzda olması gereken ürünlerin, nerede duracağını iyi düşünmeniz gerekmektedir. Eğer siz uğraşamam derseniz, sizin için bunu planlayan firmalar bulunmaktadır. Size en çok kullanım alanı yaratacak şekilde dizayn edilmesi önemlidir. Yer değişikliğinden korkmayın belki birazcık kırıp dökme işi olucaktır elbette ama günün sonunda çok şık ve modern banyoya sahip olursunuz. Hem banyonuz için alacağınız, aksesuarlar, dolaplar, raflar içinde yer açmış olursunuz. Eğer banyonuz küçük metrekareye sahipse, Ikea markasının bu tarz banyolar için dizayn ettikleri hazır banyo modellerine bakmanızı öneririz. Küçük ebat ama büyük kullanım alanı, düşüncesiyle birbirinden modern ve şık banyolar hazırlamışlar.

Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı ? Ikea 1

Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı ? Ikea 2

Bunları planladıktan sonra banyonuz için, renk, seramik, dolap, ayna, duş kabini, vitrifiye seçimi tamamen sizin zevkinize kalmıştır. İsterseniz set olarak alırsınız isterseniz parça parça beğendiklerinizi alırısınız.

Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı ? Koçtaş 1

Renk banyonuz için önemli bir etkendir. Eğer küçük bir banyoya sahipseniz, koyu renkler seçip daha da küçük göstermek yerine, açık renkler seçerek hem daha büyük hem de ferah bir görüntüye sahip  olursunuz. Küçük banyo sahiplerine, büyük banyo aksesuarları (ayna, dolap, lavabo gibi) almaları tavsiye edilmez. Bir ipucu olarak, yer ve duvar karoları aynı olursa, bu banyonuzu olduğundan daha büyük gösterir. Alttaki resimde de gördüğünüz gibi, banyo küçük ebatlara sahip ancak açık renk kullanılmış ve aynı renk ve aynı taşlardan kaplattığı için banyo olduğundan daha büyük gözüküyor.

Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır ? Model 2 Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır ? Model 3 Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır ? Model 4 Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır ? Model 5

Büyük ebatlara sahip bir banyoya sahipseniz, zaten dilediğiniz gibi dekore etmek sizin elinizde.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu