Bahçe

Bahçenizde Huzuru Bulmanın İpuçları

Bahçe Mobilyaları - 4

Ev dekorasyonu kadar bahçe dekorasyonu da önemlidir. Ruhunuzu yansıtacak, kendinizi enerjik ve zinde hissettirecek bir bahçe dekorasyonu her zaman için size avantaj sağlayacaktır. Bahçenizde kendinizi huzurlu ve mutlu hissetmek için güzel dekorasyon seçimleriyle çok farklı bir ortam yaratabilirsiniz. Bahçe dekorasyonu yapılırken sizlere fikir verebilecek birbirinden önemli ipucu ve önerileri sunacağız.

Bahçe Mobilyaları - 5

Bahçe dekorasyonu yapmaya başlamadan önce peyzaj mimariyle görüşerek çok farklı fikirler alabilir ve birbirinden ilginç fikirleri uygulamanızda yardımcı olabilir. Elbette biraz daha pahalıya gelecektir. Fakat 3 boyutlu bir bahçe dekorasyonuna sahip olmanızı sağlayacaktır.


Bahçe Mobilyası Seçimi

Bahçede kullanılmak üzere güzel bir bahçe mobilyası seçebilirsiniz. Konuklarınızı bu mekanda ağırlamak hem onları rahatlatacak hem de size keyif verecektir. Bahçe mobilyası seçerken bahçenin büyüklüğü, zevkleriniz ve aradığınız mobilyanın kullanım amacı büyük önem taşımaktadır. Günümüzde birçok mobilyacıda bahçe mobilyaları satılmaktadır. Seçimi yaparken ailenizle ya da yakın arkadaşlarınızdan birini yanınıza alarak bahçenize uyumlu olabilecek en güzel bahçe mobilyasını seçmelisiniz. Renk seçimi gibi çok fazla alternatif yok. Genel olarak bahçe mobilyaları yeşil, kahverengi gibi tonlarda olmaktadır. Elbette bahçe mobilyasının ev dekorasyonunda seçilen duvar renkleri, mobilya desenleriyle de uyumlu seçilmesi oldukça başarılı bir seçim olacaktır.

Bahçe Mobilyaları - 2

Farklı Dekorasyon Fikirleri

Bahçeli evlerde oturan kişiler gerçekten şanslı. Çünkü birçok farklı dekorasyon fikrini hayata geçirmeleri mümkün. Bahçenin herhangi bir köşesine ufak bir havuz yaparak gerçek ördek ya da balık beslemeseniz bile sahte ördeklerle süslü bir alan oluşturabilirsiniz. Kullanılmayan araba lastiklerinin orta kısımlarını kumla doldurarak saksı süsü vererek içerisine herhangi türde güzel bir çiçek ekebilir ve yetiştirebilirsiniz. Yine bahçenin bir köşesine ufak şirin minderler koyarak yerde oturabileceğiniz mütevazi ve samimi bir alan yaratabilirsiniz.

Bahçe Mobilyaları

Bahçede Yemek Yiyebileceğiniz Bir Bölüm

Bahçede yemek yemek özellikle sıcak yaz günlerinde oldukça keyifli anlar yaşamanızı sağlayacaktır. Sabah, öğle, akşam fark etmeksizin yemek yiyebileceğiniz güzel bir alan yaratmanız misafirlerinizin de hoşuna gidecektir. Bu alanın çevresini yeşilliklerle süslemeniz bahçe dekorasyonuna ekstra keyif katacaktır.

Bahçe Mobilyaları - 3

Dinlenme Alanı Yaratın

Salıncak kurabileceğiniz bir alan ya da sallanan sandalyenizi koyarak kitap, dergi, gazete okuyabileceğiniz bir ortam gerçekten kendinizi dinlemenizi, herşeyden önce dinlenmenizi sağlayacaktır. Gece bu alanda kitap okumak için loş ışıklarla aydınlatma kullanılabilir. Özellikle yaz aylarında ev ortamı sıcak olacaktır. Buda kendinizi dışarı atma isteği uyandıracak. Bahçenizde kendinize özel alanlar yaratmak, bahçenizi daha fazla sevmenizi sağlayacaktır. Çok büyük bir bahçeniz yoksa bile bunların hepsini yapmak zorunda değilsiniz. Elbette kendi zevkleriniz doğrultusunda bahçe dekorasyonunuzu düzenleyebilir ve sadece sevdiğiniz şekilde dekorasyon yapabilirsiniz. Bunu yaparken aileniz, arkadaşlarınız ve misafirlerinizin de kullanabileceği bir bahçe dekorasyonu seçmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu