AksesuarAydınlatmaEv Dekorasyonu

Aydınlatma Ürünleri İçin Tavsiyeler

İç mekan aydınlatma ürünlerinde belki milyonlarca model olsa da çeşit olarak aplikler, avize ve sarkıtlar, lambaderler, masa lambaları, tavan lambaları, sıva altı lambalar, sıva üstü lambalar, ledler ve ray sistemleri sayılabilir.

Ev Aydınlatma Ürünleri İçin Tavsiyeler -  Oturma Odası

Evin çeşitli bölümlerini nasıl aydınlatacağımızı düşünürken, ışığın doğru açıdan yansımasına ve uygun parlaklıkta olmasına dikkat etmelidir. Mutfak gibi fazla ışığa ihtiyaç duyulan mekanların daha aydınlık olmasını sağlamak gerekirken, koridor gibi çok zaman geçirilmeyen bölümlerde parlak ışıklandırmaya gerek yoktur.

Ev Aydınlatma Ürünleri İçin Tavsiyeler -  Salon

İç mekanlarda aydınlatma ürünlerini seçerken kullanım alanının hangi amaca yönelik olacağını düşünerek karar vermek gerekir. Ayrıca odanın büyüklüğü ve ışık alma oranı da göz önünde bulundurulmalıdır.

Ev Aydınlatma Ürünleri İçin Tavsiyeler -  Mutfak

Mesela aydınlatacağımız alan bir yatak odası ise yatağı tavandan aydınlatmak doğru bir seçim olmaz. Yatağın yan tarafında masa lambaları kullanmak daha pratik ve verimli bir kullanım kolaylığı sağlar. Aynı zamanda yatak odasında boy aynası ve makyaj masası varsa ayrıca aydınlatılması gerekir.

Ev Aydınlatma Ürünleri İçin Tavsiyeler -  Yatak Odası

Uygun şekilde aydınlatılmış mekanlar yaşamı kolaylaştırır. Mesela oturup kitap okumak isteyeceğiniz evinizin bir köşesinde aydınlatma iyi olmazsa sıkıntı çekersiniz. Bir okuma köşeniz varsa koltuğun yanında beyaz ışık kullanılmış bir lambader ve ya yüksek bir masa lambası uygun olacaktır. Ya da günün yorgunluğunu atmak ve dinlenmek isteyeceğiniz oturma odası gibi bir odada sizi rahatlatacak daha yumuşak bir ışık rengi ve ışık kaynağı seçmeniz çok daha doğru olacaktır.

Ev Aydınlatma Ürünleri İçin Tavsiyeler -  Çalışma Odası

Bu amaçla evin bu bölümlerinde çok parlak olmayan, beyaz ışık yerine sarıya kaçan renklerde aplikler sarkıt ya da lambaderler kullanılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu