Mutfak

Amerikan Mutfaklı Evler İçin Dekorasyon Önerileri

Amerikan mutfaklar; günümüz yapılarında yer edinmiş, oldukça pratik, mutfak ve salonun ortak kullanımıyla oluşmuş bir çeşittir. Amerikan mutfaklar genellikle stüdyo dairelerde yani 1+1 ve 1+0 dairelerde kullanılmaktadır. Tercihe göre çok odalı dairelerde de karşılaşmamız mümkündür.

Amerikan mutfaklı evlerde salon ve mutfak bir arada olduğundan salon ve mutfağın uyumuna dikkat edilmelidir.  Görsel estetik yakalanması için salon ve mutfak arasında uyum şarttır. Kullanımlar ortak olduğu için normal bir evden ekstra düzenli durması ya da ekstra dağınık durması biraz da Amerikan mutfak ve salonun dekorasyonunu ilgilendiren bir konudur.

Amerikan Mutfak Modelleri - 1

Amerikan mutfakta barı oluşturan kısımların alt taraflarının dolap olarak döşenmesi kullanım kolaylığı sağlayacaktır ve eşyaların genişçe yerleri olmaları ev açısından bir düzen meydana getirecektir.

Amerikan Mutfak Modelleri - 2

Mutfak tezgahının alt ve üst tarafları da aynı şekilde dolap kullanımına açık olmalıdır. Yemek masasından ziyade barın çift taraflı kullanılması yer olarak avantaj sağlayacaktır.

Amerikan Mutfak Modelleri - 3

Uygun bar sandalyeleri de seçildiği takdirde hem kullanışlı olacaktır. Hem de estetik bir görünüm sağlanacaktır.

Amerikan Mutfak Modelleri - 4

Salonda iste yine alandan yaralanmak için televizyon duvara monteli olarak kullanılabilir.

Amerikan Mutfak Modelleri - 5

Salona ufak dolaplar kullanılmasındansa duvara monteli raflar kullanılması alandan tasarruf ettirecek ve düzenli bir görünüm sağlayacaktır.

Amerikan Mutfak Modelleri - 6

 

Amerikan mutfaklı yapılarda bir kaç ufak düzenleme ve dekorasyonla salon ve mutfak kullanımı kolaylaşacaktır ve düzenli bir yapı meydana gelecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu