AksesuarEv Dekorasyonu

Akvaryumların Evinize Kattığı Güzellik

Akvaryum Dekorasyonları - 5

Hepimiz bir zamanlar illa ki balık yetiştirmeyi denemişizdir. Genellikle küçük yaşlarda istenilen, kedi köpek gibi canlılar en sonunda balık beslemekte son bulur. Ailelerimiz kedi ve köpek tüylerinden çoğunlukla rahatsız oldukları için ve  bizlere sorumluluk duygusunu öğretmek için ve çenemizin kapanması için 🙂 seslerini çıkarmazlar: Bu nedenle balık herkes için ortak bir noktadır.


Akvaryum Dekorasyonları - 4

Ama akvaryumda beslediğimiz balıklarımızın, ev dekorasyonunu ne kadar güzelleştirdiğini, tasarlanan doğru bir akvaryum ile evimizin havasının iyi yönde değiştiğini söylemek, herhalde yanlış olmayacaktır.

Akvaryum Dekorasyonları - 2

Akvaryumda tuzlu su ve tatlı su olmak üzere iki seçeneğimiz mevcuttur. Haliyle tarlı suda, o sularda yaşayabilen canlılar, tuzlu suda da, tuzlu suda yaşayabilen canlılar seçmemiz gerektiğini söylemeye gerek yoktur. Tatlı su akvaryumlarında, Japon balığı, çiklet olarak tabir edilen Cichlid cinsi balıklar ,tatlı sularda yaşayan küçük köpekbalığı cinsleri en çok beslenenler arasında.Tuzlu su akvaryumu biraz daha meşakkatlidir, içerisinde yetiştireceğiniz balıklardan tutunda bitkilere kadar bir sürü tür vardır. Tatlı su akvaryumuna göre daha fazla uğraşmanız gerekir ama zaman alan bakımı sonucu tuzlu su akvaryumları daha güzel olmaktadır. Ama bu yazımızın amacı hangi tür akvaryumu beslemek istediğiniz değil, akvaryumların ev dekorasyonunu nasıl güzelleştirdiği.

Akvaryum Dekorasyonları - 1

Akvaryumu izlemek, sizleri rahatlatan, sinirinizi, stresinizi azaltmanıza yardımcı olduğu için genellikle oturma odanıza veya yatak odanıza yerleştirmeniz daha iyidir. Günün yorgunluğunu üzerinden atmak için balıklarınızı beslemek ve onları seyretmek en uygun yöntemdir. Güzel ışıklandırılmış bir akvaryum hem gözünüzü rahatsız etmez hemde ortamda başka bir aydınlatmaya ihtiyaç duymanızı engeller.

Akvaryum Dekorasyonları - 3

İçerisi güzel tasarlanmış bir akvaryum, evinizde yerleştirdiğiniz güzel bir nokta ile birleşince, evinizin güzelleşmesi kaçınılmaz olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu