Mutfak

Mutfağınız İçin Perde Önerileri

2015 Mutfak Perde Öneriler - 3

Mutfak dekorasyonunda mutfağın tasarımını etkileyebilecek en önemli nokta perde seçimidir. Yeni bir mutfak dekore edecekseniz ya da mutfağınızın perdesini yeni dekorasyonunuza uyduracaksanız elbette dekorasyonda seçtiğiniz renklerin önemi büyük. Buna göre bir perde seçimi yapılmalıdır.

2015 Mutfak Perde Öneriler - 1Mutfağınızın Büyüklüğüne Göre Perdeler

Mutfak perdesi seçerken mutfağınızın boyutu büyük öneme sahiptir. Büyük bir mutfağınız varsa seçeceğiniz perdenin mutfağın aydınlık kalması ve ferah göstermesi için ince ve havayı geçiren özellikte olması gerekir. Standart kornişlerin varsa perdenizin tarzı da klasik olabilir. Mutfak dekorasyonunuza göre perdenizde uygulayacağınız desen seçimleri değişebilir. Fakat artık mutfak perdelerinde eskiye oranla daha süslü, daha farklı tarzlarda perde modelleri tercih edilmektedir. Modaya uymak için mutfak perdenizin farklı model ve cıvıl cıvıl desenlerde olmasını tercih edebilirsiniz.

Renkli Mutfak Perdeleri

Mutfak perdesini seçerken elbette perdenin rengi çok önemlidir. Açık renkteki perdeler gün ışığından faydalanmanız konusunda yarar sağlayacağı gibi mutfağınızın daha aydınlık görünmesini sağlayacaktır. Koyu renkteki perdeler ise farklı bir dekorasyon seçimi olmakla birlikte daha lokal tarzları benimseyenler için ideal bir seçim olabilir.

2015 Mutfak Perde Öneriler - 2

Mutfak Perde Kalitesinin Önemi

Mutfak perdesi alırken kaliteyi de ön planda tutmalısınız. Nem ve ısıya karşı dayanıklı olan mutfak perdelerini tercih etmeniz durumunda uzun süre kullanabileceğiniz perdelere sahip olursunuz. Kalitesiz perdeler zaman içerisinde çabucak yıpranıp, yırtılma, eskimiş görünüme bürünme, sık sık yıkama sonrasında çabuk yıpranma gibi sorunların baş göstermesine neden olmaktadır.

2015 Mutfak Perde Öneriler - 4

Katlamalı Perdeler

Son zamanların modası olan katlamalı perdeleri de tercih edebilirsiniz. Katlamalı perdeler kolayca katlanabildiği için mutfak için oldukça ideal bir seçim olmaktadır. Bunun yanı sıra saçaklı perdelerde mutfağınızı farklı gösterebilecek perde modellerindendir.

2015 Mutfak Perde Öneriler - 5

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu